У Львові триває міжнародна виставка "Пам'яті тої, що пам'ятає"

Виставка "Пам'яті тої, що пам'ятає". Фото: jamfactory.ua

У львівському артцентрі Jam Factory відкрилася перша міжнародна виставка "Пам'яті тої, що пам'ятає". Тут об'єднали роботи українських та закордонних митців, які були створені за останні 75 років. Виставка триватиме до 8 вересня. В основі незвичайного проєкту лежить історія життя та творчості української мисткині Аліни Ламах. Більше про виставку розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

За задумом організаторів, артподія має дати відповідь на складне питання: "Чи можна вважати справжнім мистецтвом практику збереження пам'яті про творчість інших людей?". В основі незвичайного проєкту лежить історія життя та творчості української мисткині Аліни Ламах — дружини відомого монументаліста Валерія Ламаха. Упродовж 30 років Аліна розшифровувала, редагувала і займалася видавництвом рукописів чоловіка та паралельно створювала власні картини, більшість з яких вперше презентували на цій виставці. 

Експозицію проєктувала знана українська художниця Ксенія Білик. Вона створила реконструкцію помешкання родини Ламахів і каже, що на розташування представлених на виставці робіт Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, Катерини Білокур, графіка Павла Макова та інших митців її надихнули сам простір артцентру і тема пам'яті. 

Виставка "Пам'яті тої, що пам'ятає". Фото: jamfactory.ua

Артцентр Jam Factory має унікальну історію. Понад 130 років тому в цій будівлі була гуральня відомого на той час львівського корчмаря Йозефа Кроніка. У 1970-х тут функціонувала фабрика повидла. 2015 року занедбану будівлю придбав швейцарський історик та інвестор Гаральд Біндер і за кілька років перетворив її на багатопрофільний центр сучасного мистецтва — креативний простір для презентації арттенденцій та відкриття нових імен. 

"Мене захопила ідея створити культурний центр у місті, яке я добре знаю, де маю стільки колег та друзів і знаю, які тут хороші і талановиті люди, а надто — молодь", — каже він.

Виставка "Пам'яті тої, що пам'ятає". Фото: jamfactory.ua

Гаральд Біндер хотів, аби артцентр не сприймали як музей чи виставкову залу. За його задумом, Jam Factory мав стати місцем зустрічі, навчання та обміну досвідом. 

Виставка "Пам'яті тої, що пам'ятає" триватиме до 8 вересня 2024 року.

Виставка "Пам'яті тої, що пам'ятає". Фото: jamfactory.ua

Читайте також"Японія. Очима та серцем": у Музеї історії міста Києва триває унікальна виставка

Прямий ефір