"Японія. Очима та серцем": у Музеї історії міста Києва триває унікальна виставка

"Японія. Очима та серцем". Скриншот: kanaldim.tv

В особливий для всіх японців період цвітіння сакури Музей історії міста Києва презентував виставковий проєкт, присвячений Японії, її унікальній природі, культурі та дивовижним людям — "Японія. Очима та серцем". На виставці можна буде побачити традиційну японську графіку школи Нанга та сучасні світлини української фотографині Вєри Бланш, яка нині отримала прихисток в Японії. Детальніше про це розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

"Мені хотілось показати сучасний зв'язок між нашими країнами і народами. Цим зв'язком, цією сполучною ланкою стала мисткиня, фотографка та ілюстраторка Вєра Бланш, яка отримала прихисток в Японії. Через її фотороботи, яких на виставці представлено чотири блоки, ми показуємо сучасне серцебиття і життя жителів столиці Японії — Токіо. Вона фотографує життя так, як його бачить — під час свят, під час подорожей на природу. Коли я побачив її фотороботи, миттєво зрозумів, що саме з цією мисткинею ми хочемо зробити проєкт", — розповів куратор виставки "Японія. Очима та серцем" Сергій Шевлюга.

На виставці представлені понад 100 фоторобіт Вєри Бланш. Це її вдячність країні, яка в час повномасштабної війни надала прихисток 2500 українських біженців. Це в шість разів більше від загальної кількості емігрантів, прийнятих Японією за останні 46 років. 

"Для мене важливо показати Японію українцям з двох причин. Перша — як акт вдячності Японії. Показати їм, що ми бачимо, чуємо, відчуваємо і дякуємо за підтримку. Показати українцям, що ми не самі в своїй боротьбі і що ця країна, яка здається такою далекою від нас територіально, насправді набагато ближче, ніж здається. Друга — трішки відкрити цей світ і цю культуру для нашої країни, стати культурно-дипломатичним місточком між нашими народами", — каже мисткиня й фотографка Вєра Бланш. 

Крім світлин Вєри Бланш, до виставки також увійшли 24 унікальних картини японських художників з власної колекції Музею історії міста Києва. Це представники японської школи живопису Нанга. Серед представлених митців, п'ять є видатними в Японії. Є кілька робіт митців, які отримали нагороди за культурний внесок в розвиток японської культури. 

Виставку "Японія. Очима та серцем" вже відвідали сотні людей, яким цікава історія та культура цієї країни. Також подякувати команді музею і подивитись на те, як бачать його країну українці, особисто приїхав надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі. 

Дізнатись більше про країну Сонця, що сходить, і познайомитись з її культурою та традиціями можна в Музеї історії міста Києва до 30 червня. 

Читайте також: У Підгорецькому замку відкрили персональні виставки сучасних одеських митців

Прямий ефір