"Таємний янгол": як привітати дітей-переселенців із Днем Святого Миколая

Екатерина Гюлеч. Фото: kanaldom.tv

Наближається День Святого Миколая. До студії "Ранку Вдома" завітала очільниця благодійного фонду "Соло-Мама", психологиня Катерина Гюлеч і розповіла про акцію "Таємний янгол", яка допоможе потішити діток. 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Для кого і з якою метою влаштували акцію "Таємний янгол"?

— Ідея полягає в тому, щоб подарувати свято дітям, які вимушено покинули домівки через війну. Кожен дорослий може стати таємним янголом для дитини і подарувати їй частинку різдвяного дива. 

— Це лише стосується внутрішньо переміщених осіб чи будь-хто може долучитися?

— Спочатку ідея полягала в подарунках внутрішньо переміщеним дітям. Але ми отримали більше трьох тисяч заявок від дітей з усієї України: з малозабезпечених сімей та багатодітних.

— Як можна стати цим "янголом" для дитини? 

— Наш благодійний фонд є посередником між "таємним янголом" і дитиною. Ви заходите на нашу сторінку в Facebook чи Instagram, заповнюйте анкету таємного янгола, а у відповідь отримуйте лист з контактними даними дитини та батьків. Далі ви самі відправляєте їй подарунок. 

— Хто вирішує, що цей "таємний янгол" дарує? Чи вказується в анкеті те, що він має надіслати? 

— У нас немає переліку подарунків. "Таємний янгол" обирає подарунок за своїми можливостями і вподобаннями. Йому повідомляють вік, стать дитини, звідки вона переїхала і де нині проживає. 

— Чим ще займається фонд "Соло-Мама"? 

— Ми — досить молодий фонд, працюємо півтора року. Підтримуємо матерів, які самотужки виховують дітей. Таких в Україні, на жаль, багато. Фонд я відкрила через те, що я сама є матір'ю-одиначкою. У мене троє дітей і я постійно стикалася з тим, що усі проблеми мала вирішувати самотужки. Фонд був створений для того, щоб підтримати і юридично, і психологічно, і фінансово мам, які виховують дітей самостійно.

Забезпечуємо продуктовими наборами, збираємо речі для дітей. Одягали на зиму декілька дітей з багатодітних сімей. Психологічно допомагаємо. Оскільки я ще є очільницею дитячого садка і школи, то можу прийняти до себе двох-трьох дітей безкоштовно. 

— Як змінилася діяльність вашого фонду після початку повномасштабної війни?

— До війни у нас було дуже мало запитів і майже не було підтримки від суспільства. Наразі маємо багато запитів і співпраць із волонтерами Німеччини, Польщі, Чехії. Нещодавно написали навіть із Мексики про те, що хочуть підтримати фонд. Коли почалась війна, ніби стерлися кордони.  

— Буває таке, що хтось з-за кордону бере "шефство" над якоюсь сім'єю і фінансово допомагає їй. Чи працюєте ви за такою схемою "донорів"? 

— Наразі у нас є дві сім'ї таких донорів з Америки. Вони лишили бізнес в Америці і проживають зараз в Польщі для того, щоб допомагати українцям, які туди приїздять. Вони в соцмережах дізналися про наш фонд і вже взяли під опіку п'ять мам-одиначок. Передавали дітям гаджети для онлайн-навчання, зимовий одяг, продукти і тепер долучаються до акції "Таємний янгол".

Читайте також: 9 років допомоги: з ким і як працює волонтерський фонд "Миротворці України"

Прямий ефір