"Спиці — твоя зброя": жінки з усієї України плетуть теплі речі для захисників на фронт

Скриншот: kanaldom.tv

До руху "Зігрій" долучаються жінки різних професій, які в’яжуть теплі вироби для бійців на передову. Майстрині плетуть вироби за стандартами, аби речі були комфортними та безпечними для військових, йдеться у "Ранку Вдома".

Спиці — це твоя зброя. Це девіз 59-річної волонтерки руху "Зігрій" Ульяни Горолюк. Жінка плете шкарпетки для українських захисників. Встигла відправити на фронт вже понад 50 пар.

"Я давно в'яжу. Деякі речі я в'язала собі, дітям та чоловікові. Потім подумала, що зможу допомагати військовим, тож долучилася до ініціативи", — розповіла волонтерка.

Серед тих, хто в'яже дуже багато жінок з дуже проактивною позицією. Наприклад, менеджерки, керівниці, люди інтелектуальної праці, психологині. Найбільше жінок, у яких в сім'ях хтось воює, зізналася ініціаторка створення руху "Зігрій" Юлія Савостіна. У жінки воює чоловік та брат.

"Я сама люблю в'язати. Подумала, чому б не об'єднати однодумців у рух, який допоможе зігріти наших захисників? Записали відео і поширили у соцмережах. У Telegram зробили чат до якого за добу приєдналося кілька сотень майстринь. Буквально через тиждень було понад 800 майстринь", — пригадала засновниця проєкту Made in Ukraine Юлія Савостіна. 

Майстрині плетуть вироби за стандартами, які розробили організатори руху. Головна вимога до виробів — комфорт і безпека.

"Перед тим, як плести шапки, ми запитали військових, що їм треба. З'ясували, що нитка має бути натуральна, бо при попаданні будь-якого вогню, пряжа не повинна плавитися. Друга вимога — плетіння має бути щільним. Все, що не щільне, ми розпускаємо і просимо перев'язати", — пояснила Юлія Савостіна.

Осередки руху "Зігрій" відкрили у різних куточках України. Там майстрині можуть здати вироби й безплатно отримати пряжу для плетіння.

Долучитися до руху або підтримати майстринь донатами можна на сайті "Зігрій". За два місяці роботи волонтери відправили на фронт понад 11 тисяч в'язаних виробів.

Читайте також: Працюватиме до перемоги: бабуся з Ірпеня в’яже шкарпетки для ЗСУ

Прямий ефір