Скільки грошей потрібно для щастя: результати досліджень прокоментувала українська психотерапевтка

Скільки грошей потрібно для щастя? Скриншот: kanaldim.tv

Не в грошах щастя, а в їх кількості. Відоме прислів'я стало предметом експерименту американських науковців з Університету Каліфорнії. Дослідження спростувало твердження, що після досягнення певної фінансової спроможності, гроші перестають впливати на відчуття радості. Вчені довели, що такої межі не існує. Думку українських експертів дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Результати експерименту прокоментувала українська експертка.  

"Я знаю дуже багато прикладів, коли люди зі статками почали краще заробляти, і їхня мотивація перейшла на інший рівень. Це мотивація на рівні місії, на рівні зміни сенсу життя. Вони починають працювати для світу", — пояснила психотерапевтка Європейського та Всесвітнього реєстрів Марія Тищенко.

Попри це, нові дані показали відмінності у рівні щастя між людьми з високими й низькими статками. Ті, хто мав прибутки вищі 160 000 доларів на рік, виявилися щасливішими за тих, хто заробляв суми 115 000 та 160 000 доларів. Аналіз охопив 40 000 анкет та період з 1972 по 2016 рік в США.

Дослідники пояснюють зростання ролі грошей в житті людей тим, що економічна нерівність стала помітнішою після пандемії COVID-19. У США навіть фіксується зростання смертності серед людей без вищої освіти, так звані "смерті відчаю", або самогубства. Крім того, на відчуття щастя впливають і соцмережі, вважає наша експертка Марія Тищенко.

"Для когось це новий автомобіль, для когось це завершення війни, якщо так переводити на реалії України, для когось це повернення близьких з фронту. Соціальні мережі показують щастя, коли там є дорогий автомобіль чи телефон, сукня чи прикраси, але це не є тим, до чого прагнуть люди, які шукають щастя ", — резюмувала Марія Тищенко.

Але це відчуття швидкоплинне, підкреслює терапевтка. Втім, зростання значущості грошей спонукає замислитись над питанням соціальної нерівності. Пандемія, COVID-19 та військові конфлікти тільки загострюють проблему. Адже вразливими виявляються найбільш низькооплачувані працівники, які потребують підтримки коштом соціальних програм.

Читайте також: Дослідження мозку: навіщо науковці вивчають етнопсихологічні особливості українців 

Прямий ефір