Шиють синьо-жовті прапори заради допомоги ЗСУ: неймовірна історія українців зі Швейцарії

Михайло та Тетяна Горвати

Наш прапор — наша зброя. Так вважає родина українців Тетяна та Михайло Горвати, які вже давно живуть у Швейцарії. Саме завдяки Горватам на світ "з'явились" сотні прапорів, що майорять на балконах Європи. А ще завдяки прапорам України, які відшивають та продають Горвати, наші військові отримують вагому допомогу, повідомляє "Дом".

Родина Горватів мешкає у Швейцарії вже 6 років. Тетяна — бухгалтерка, а Михайло — коваль-зварювальник. Щодня після роботи й до пізньої ночі вони шиють українські прапори — це їхній фронт допомоги Збройним силам України.

"Надихнула відсутність українських прапорів на демонстрації [у Швейцарії]. Саме прапор — це найпростіший спосіб розказати Швейцарії, що ми тут є і нам потрібна допомога", — розповідає українська волонтерка Тетяна Горват.

За вечір Горватам вдається пошити, як мінімум, 5 прапорів. Тканину замовляють в інтернеті. А швейну машину взяли у сусідів.

"Спочатку це було, як молитва. Це було перше, що ми могли зробити", — пригадує Михайло Горват.

Замовлення на прапори почали надходити з усієї Швейцарії. Спочатку родина Горватів продавала їх за собівартістю. Тепер кожен прапор реалізують по 15 франків. Зібрані кошти направляють на закупівлю необхідного спорядження для українських військових. Наступна партія з 50 наплічників швейцарської якості вже очікує відправлення на фронт.

Так за роботою Тетяна з Михайлом психологічно витримали перші місяці війни Росії проти України й відчули, що допомагають своїй країні. Далі вирішили збирати гроші ще й на автівки для армії. Довелося розбиратися в усіх технічних та юридичних тонкощах справи, шукати перевізників і канали доставлення транспорту військовослужбовцям. Але результат того вартий.

Читайте також:

Прямий ефір