Швейний цех та онлайн-магазин: як підприємцю з 30-річним досвідом з Краматорська допомогли розширити бізнес

Геннадий Романов. Фото: Facebook / Проект USAID "Экономическая поддержка восточный Украины"

Підприємець з 30-річним досвідом Геннадій Романов з Краматорська Донецької області планує створити власний швейний цех, а також онлайн-магазин. Це допоможе залучити нових клієнтів з інших міст та областей України та розширити аудиторію. Про це повідомляється на сторінці проєкту USAID "Економічна підтримка східної України" у Facebook, інформує "Дом".

Так, 2014 року, коли на Донбасі почалися бойові дії, Геннадій займався виготовленням бронежилетів. Згодом потреба у них зменшилася, але підприємець побачив, що військовослужбовці потребують одягу та взуття. Він став завозити до магазину та продавати такий товар. Зараз у трьох його крамницях є різні види одягу (футболки, штани, куртки), взуття, рюкзаки, інші аксесуари.

Нині Геннадій бере участь у програмі менторської підтримки бізнесу від проєкту USAUD.

"Програма спрямована на розширення стосунків у форматі B2Bb — бізнес для бізнесу, залучення нових клієнтів", — йдеться в повідомленні.

Там Геннадію порадили створити онлайн-магазин.

"Це навчання дуже цінне для мене, дозволило подивитися на свій бізнес іншими очима, подумати про стратегічний розвиток. За порадою ментора я почав створювати сайт, це дозволить залучати клієнтів з інших регіонів. Також працюю над тим, щоб зареєструвати власну торгову марку, буду брендувати продукцію, розробляю етикетки. Часто клієнти просять одяг такого розміру чи зросту, якого немає у лінійці виробника. Це підштовхнуло мене до створення власного швейного цеху. Він дозволить мені бути більш мобільним, швидко реагувати на запити клієнтів, самому відповідати за якість та не витрачати грошей на логістику з поїздками до інших виробників. Наразі ми вже маємо першу невелику партію штанів власного виробництва", — розповів Геннадій Романов.

Зараз основні покупці підприємця — військові. Геннадій планує залучити людей, яким потрібен якісний міцний одяг та взуття, які люблять військовий стиль в одязі.

"Є люди, які цінують в одязі не лише його зовнішній вигляд, а й функціональність. Наприклад, щоб у куртці було багато кишень або замочків. Наш товар саме такий", — пояснив підприємець.

Читайте також: Незвичайні шкарпетки створюють на Луганщині — як працює виробництво (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України" добре відомий на Донбасі. Він допомагає місцевим жителям, які постраждали від конфлікту, одержати необхідні знання для відкриття свого бізнесу, підприємствам — поліпшити свою діяльність, вийти на нові ринки й розвиватися завдяки стійким бізнес-моделями. За якими напрямами можна отримати підтримку і як стати учасником проєкту — читайте за посиланням.

Прямий ефір