Здавав кров — 190 разів: жителі Харкова розповіли, як стали донорами (ВІДЕО)

Понад 3 тис. жителів Харківської області отримали статус "Почесний донор України" за час незалежності України. З них близько 40 харків'ян удостоїлися цього звання тільки цьогоріч. Сьогодні, 14 червня, у Всесвітній день донора крові, в Харківському обласному центрі служби крові приєдналися до акції: "Сдайте кров. Нехай в світі пульсує життя" і нагородили почесних донорів, повідомляє "Дом".

Так, один з учасників акції студент Максим Ріпний. Він здає кров уже вдруге. Каже, вперше прийшов за компанію, а сьогодні вже усвідомлено. Хлопець мріє стати заслуженим донором.

"Я вирішив здавати кров ґрунтовно два місяці тому, постійно на донорської основі, на благодійність, тому що, я вважаю, — це правильна справа, цим повинна займатися кожна молода людина. Це правильна гілка в напрямку розвитку суспільних відносин", — розповів Максим.

У базі Харківського центру служби крові 350 тис. донорів. З них 7 тис. — ті, хто здає кров 3-4 рази на рік. За словами лікарів, завдяки постійним донорам за минулий рік в період пандемії коронавірусу вдалося заготовити близько 30 тис. л крові і продуктів з неї.

"Триває життя. На щастя, народжуються діти, на жаль, трапляються дорожньо-транспортні пригоди, онкохворі та всі інші. Тому донорська кров потрібна завжди і ми дуже вдячні тим людям, які прийшли сьогодні здати донорську кров, які протягом багатьох років з нами", — сказав завідувач відділом відбору донорів Харківського обласного центру служби крові Юрій Верховенко.

55-річний Володимир Бунін (на фото) — донор з 35-річним стажем. Він здавав кров 190 разів. У перший раз ще в армії, під час Чорнобильської катастрофи, для пожежних. У нього рідкісна 4 група, тому його допомога потрібна постійно. Володимир згадав випадок, коли його підняли вночі, щоб врятувати життя дитині. Тоді було необхідно пряме переливання крові.

За ці роки він долучив до донорства понад 40 осіб. У Володимира Буніна є значок почесного донора, а на руках залишилися відмітини від голок.

"Це шахти називають наркомани. А у нас, у донорів, просто що від кількості разів залишилися. Донорство дуже добре дисциплінує, в плані навіть будь-який з здач. Перед здачею не можна жирне, гостре, алкоголь взагалі скасовується. Виходить, моє кредо збігається з цим вимогами і тому я не те, щоб під дулом пістолета, я з цим живу", — поділився Володимир Бунін.

Читайте такожЯк стати донором крові в Україні: "Утро Дома" із засновницями проєкту Zdai Blood

Нагадаємо, в Україні нагородили почесних донорів крові.

Читайте також: Підсумки 14 червня: саміт НАТО, День донора та "Дім" у Женеві (ВІДЕО)

Прямий ефір