Рекордне коло обіймів з ветеранами: як минув фестиваль ветеранської культури
У Києві відбувся перший всеукраїнський фестиваль ветеранської культури "Коло ветеранів". Захід присвятили учасникам та учасницям бойових дій, їхнім родинам, а також усім небайдужим українцям. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".
Організатори підготували шість інтерактивних локацій — літературну, психологічної підтримки, дитячу, музичну, а також ярмарок ветеранських бізнесів та місця для адаптивного спорту. Один з учасників гри у баскетбол на кріслах колісних — ветеран Артем Дудченко. Йому 37 років. До повномасштабного російського вторгнення працював у сфері будівництва. Під час війни зводив бліндажі, укріплював лікарні. Хоч військового досвіду і не мав, пішов служити.
"Я був і на Донбасі, і на Запорізькому напрямку. Саме на запорізькому напрямку отримав поранення. У ході штурмових дій наша група штурмувала позицію противника, і дрон-камікадзе атакував нас, поранив дві ноги", — розповів ветеран Артем Дудченко.
Артем бере активну участь в адаптивних видах спорту. У баскетбол грає двічі на тиждень. Зупинятися не планує.
"В мене є бажання жити далі повноцінним життям. У мене є сім'я, заради якої я намагаюся відновитися та допомагати надалі своїй країні", — додав Артем Дудченко.
Окрема локація — вироби, створені руками захисників. Браслети з гільз, вироби зі скла та ножі на ярмарок привіз військовослужбовець Андрій Несмачний. Він з командою виготовляють унікальні речі.
"У мене в руках тризуб з гільз – це продукт виробництва самої майстерні. Тут використовується дерево, український ясен і гільзи 9 на 19, люгерівський набій від пістолета "Глок". Гільзи ми забираємо після тренувань підрозділів", — пояснює військовослужбовець Андрій Несмачний.
На фронті чоловік ще з 2014 року. Службу в армії військовий поєднує з роботою у майстерні. Справу заснував ще до початку повномасштабного вторгнення, щоб підтримати побратимів, які залишалися на війні.
"Почали плести браслети, а кошти перераховували на лікування бійців поранених в АТО та ООС. Еволюціонували, розбивалися, були зруйновані на початку повномасштабки. Один з нас загинув, Карім Гуламов. Після руйнації ми відновили роботу. Зараз у нас працює 14 осіб, 11 з яких — чинні військовослужбовці та учасників бойових дій", — додав військовий.
Одна з головних цілей фестивалю ветеранської культури — познайомити українців з нашими захисниками та героями.
"На першому всеукраїнському фестивалі ветеранської культури "Коло ветеранів" ми хочемо об'єднати всіх цивільних, ветеранів та військовослужбовців і показати, що так, можливо, ми в чомусь різні. Одні цивільні, інші військові, проте нас поєднує дуже багато спільних речей. Це наша культура, наша творчість", — резюмувала очільниця Українського ветеранського фонду Юлія Кіріллова.
Фестиваль ознаменувало також встановлення національного рекорду України. Гості та учасники фестивалю стали разом у найбільше коло обіймів з ветеранами.
Читайте також: Бургер-паті для ветеранів як спосіб реабілітації — робота "титанового" реабілітаційного хабу