Росія зацікавлена у затягуванні війни, але мир у Європі залежить від розвитку подій на полі бою в Україні, — Яворська

Галина Яворська. Фото: niss.gov.ua

Росії вигідне затягування війни, але Україні потрібно більше зброї для контрнаступу. Війна в Україні є регіональним конфліктом, який має глобальний вимір. Про це сьогодні, 27 серпня, в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявила докторка філологічних наук, професорка політології, головна наукова співробітниця Національного інституту стратегічних досліджень Галина Яворська, інформує "Дом".

"У затягуванні зацікавлена ​​Росія, а ми, звісно, ​​ні. Але нам потрібна допомога, щоб ми могли перейти до наступальних дій. Ідеться про те, щоб ми отримали зброю, обіцяну від наших партнерів, швидко, швидко і не затягуючи. І тоді, за оцінками деяких експертів та військових, зокрема, Бена Ходжса, за цих умов, в принципі, можливо вийти на межі початку вторгнення повномасштабного, тобто на 23 лютого до зими. Напевно, це справді було б для нас добре. Але це в тому випадку, якщо і американські партнери, і європейські, і Німеччина, зокрема виконуватимуть свої обіцянки щодо зброї", — сказала вона.

За словами Яворської, Європа розуміє, що безпека континенту залежить від України, питання лише у швидкості постачання озброєнь.

"Інше питання в тому, наскільки вони готові швидко та ефективно діяти, бо зараз обіцянки вони ведуть лише до затягування та, відповідно, не стабілізують ситуацію в Європі. А от у країнах таких, як країни Балтії, Польща у Великій Британії, звичайно, це розуміння є. Я думаю, що наші дипломатичні зусилля увінчаються успіхом у тому сенсі, що нам постачатимуть зброю достатньо. Хоча це пов'язано з певними проблемами, зокрема, потрібен час на це. Все це робиться, але як швидко це буде. А так, звичайно, мир у Європі залежить від того, як розвиватимуться події у нас на полі бою в Україні", — вважає експертка.

Також вона висловила переконання, що постачання озброєнь Пентагоном розраховано не просто на закінчення війни, а й на подальше озброєння України. І вони можуть тривати кілька років. А стримування Росії — міжнародне завдання, яке потребує побудови нової системи міжнародної безпеки.

"Це завдання, яке вирішуватиметься спільно Україною та союзниками, партнерами. Тому що стримування, я так скажу акуратно, стримування Росії — це міжнародне завдання і побудова нової міжнародної безпекової системи. І тому говорити зараз про те, який це матиме вигляд, я не беруся, тому що різні варіанти розглядаються. Але питання в тому, що просто так залишити Росію для того, щоб вона за два роки, накопичивши сил, знову здійснила напад, про це не йдеться поки що, принаймні, і це зрозуміло всім. Я думаю, що та Росія, яка зазнає поразки у війні з Україною, це буде вже інша країна, з якою доведеться, очевидно, домовлятися, але не лише нам. Я це наголошую. Не тільки ми домовлятимемося і шукатимемо гарантії для того, щоб далі ця агресія з боку Росії була неможлива. Тут багато і військових, і політичних аспектів. Весь устрій світу після нашої перемоги буде дуже акуратно обговорюватися", — резюмувала Галина Яворська.

Читайте також: США нададуть своїй підтримці України у війні з Росією статус місії: що це дасть і головні перспективи

Нагадаємо, російська пропаганда запевняє, що Україна скоро залишиться одна. Мовляв, Захід втомився та допомога зупиниться. Президент США Джо Байден відповів на ці очікування однозначно — оголосив про надання Україні рекордного пакета військової допомоги. Крім того, за інформацією американського видання The Wall Street Journal, адміністрація Байдена вже найближчими тижнями планує дати окреме найменування своїй військовій місії з підтримки України та призначити генерала, який її курируватиме.

Прямий ефір