Проєкт "Неопалимі": допомога українцям, які отримали опіки під час війни

Максим Туркевич. Фото: kanaldom.tv

В Україні стартував громадський проєкт з естетичної медицини "Неопалимі". Приватні клініки у співпраці із Міністерством охорони здоров'я проводитимуть комплексне безплатне лікування українців, які отримали опіки та рубці внаслідок військових дій. До цієї категорії належать не лише військові та волонтери, а й цивільні, які зазнали ураження внаслідок військової агресії Росії проти України з 2014 року. Куди звертатися за допомогою та як довго триває лікування, у "Ранку Вдома" розповів CEO Українського волонтерського центру, керівник проєкту "Неопалимі" Максим Туркевич.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— У чому полягає суть проєкту "Неопалимі" і яка його мета?

— Головна мета — допомогти українцям з ушкодженнями шкіри. У нас з 2014 року багато українців зазнали різних поранень внаслідок російської агресії. Пацієнти з опіками, рубцями та подібними ураженнями шкіри потребують комплексного лікування, яке включає, зокрема, й корекцію та пластику тканин. Тут не лише питання естетики та самооцінки, а й відновлення функцій ураженої частини тіла. Така корекція необхідна для того, щоб людина могла повернутися до повноцінного життя. Проєкт реалізується за підтримки та у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України, але без залучення державних коштів. 

— Хто та як може звернутися по допомогу?

— Є реєстраційна форма на нашому сайті neopalymi.in.ua. Її треба заповнити й тоді з вами зв'яжуться представники проєкту. Варто зауважити, що наші фахівці лікують не побутові травми, а саме ті, яких людина зазнала внаслідок російської агресії. Допомогу надають і військовим, і волонтерам, і цивільним.

— Які документи необхідно надати медикам чи прикріпити до реєстраційної форми?

— Заповнити форму на сайті — це лише перший етап. Другий крок — збір необхідних документів. Необхідно надати підтвердження того, що людина зазнала травми якраз внаслідок бойових дій. Такі висновки надає військово-лікарська комісія, або особистий лікар. Коли пацієнта беруть у проєкт, то вже лікарі наших клінік визначають лікування. Може бути таке, що доведеться залучати пластичних хірургів, а може обійтися лазерною корекцією та іншими процедурами з медикаментозним лікуванням.

— Кількість учасників у проєкті обмежена?

— Зараз ми спроможні лікувати 200 пацієнтів щомісяця. Це цифра з розрахунку на кількість клінік, які беруть участь у проєкті. У разі необхідності, ми можемо наростити об'єм пацієнтів — до 400 на місяць. Команда проєкту вже налагодила співпрацю з 14 клініками, де буде відбуватись процес лікування.

— Це дороге лікування? Чиїм коштом його здійснюють, якщо для пацієнтів воно безплатне?

—  У світі естетична медицина є платною послугою і коштує вкрай дорого, тож доступна далеко не всім, хто її потребує. Одна процедура, без врахування вартості препаратів, може коштувати тисячу доларів. Одному пацієнту необхідне від трьох до дванадцяти процедур, тобто сума чимала. В основному це ресурси тих клінік, які згодилися працювати у проєкті "Неопалимі". Окрім того, ми маємо міжнародних партнерів, які надають нам певну допомогу. В першу чергу — це медичні препарати. Їх надають дистриб'ютори. Треба розуміти, що ми не працюємо з державними коштами. Ми маємо достатньо вмінь, щоб залучати міжнародну аудиторію. Поки все вдається, тож відходити від цього формату не збираємося.

— Як обирали партнерів і клініки? Яка географія проєкту?

— Наша команда налагодила співпрацю з 14-ма клініками. 12 з них мають лазерне обладнання для лікування, а 2 медзаклади займатимуться хірургічним втручанням. Список хірургічних закладів будемо розширювати. Зараз де-факто ми працюємо по всій Україні. Де-юре, лікування проводять у 12 обласних центрах. Ми закриваємо усі регіони України. 

— За яким принципом обирали клініки?

— Медичні заклади повинні були відповідати специфічним вимогам, певним протоколам. Ключовий критерій — наявність певного обладнання. Тож в проєкті найкрутіші спеціалісти у галузі.

— Які плани на майбутнє?

— Хотілося б надавати допомогу локально. Тобто працювати в кожному обласному центрі.

Читайте також: Безплатні операції: благодійна ініціатива пластичних хірургів України

Прямий ефір