Чи проводиться підпільна вакцинація в Україні, доручив перевірити Володимир Зеленський

Владимир Зеленский. Фото: ОП

Правоохоронці за дорученням президента Володимира Зеленського перевірять, чи ввозили на територію України контрабандну вакцину від COVID-19.

Про це глава держави написав у Telegram, інформує "Дом".

"Доручив Службі безпеки та іншим правоохоронцям негайно перевірити інформацію про нібито ввезення в Україну контрабандою вакцини від коронавірусу", — зазначив Зеленський.

Він нагадав, що щеплення в Україні робитимуть згідно із затвердженим раніше планом, і першими їх отримають люди із груп ризику і медики.

"Якщо хтось справді додумався таємно та з порушенням закону ввезти вакцину для продажу, реакція має бути максимально жорсткою. У держави є чіткий план вакцинації. Спочатку щеплення отримають люди з груп ризику та ті, хто на передовій у боротьбі з COVID-19. За контрабанду і контрафакт має бути покарання", — наголосив президент.

Відповідні доручення віддав для Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ також глава уряду Денис Шмигаль, про що він повідомив на своїй сторінці у Telegram.

"Доручив МОЗ та МВС перевірити інформацію, оприлюднену в ЗМІ, щодо можливої підпільної вакцинації препаратами невідомого походження. І одразу повідомлю власну позицію. Я є прихильником вакцинації. Згідно з планом, затвердженим МОЗ, першу партію вакцин отримають лікарі, що працюють на передовій боротьби з COVID-19. Сам буду вакцинуватися власним коштом у другу або третю чергу, коли офіційно зареєстрована вакцина надійде у клініки", — наголосив прем’єрміністр України.

Він нагадав, що наша держава зараз очікує першу партію вакцин — 1,9 млн доз від Sinovac Biotech. Також керівництво держави проводить переговори з іншими світовими виробниками вакцин, які пройшли клінічні випробування.

Шмигаль закликав українців не вакцинуватися препаратами невідомого походження, адже станом на цей час жодна з вакцин не є сертифікованою в Україні.

Нагадаємо, COVID-вакцину компанії Moderna сьогодні, 6 січня, затвердили в ЄС. Раніше таку ж рекомендацію Європейського медичного агентства (ЄМА) отримала вакцина компанії BioNTech-Pfizer.

Читайте також: Закупівельника COVID-вакцин планують замінити у МОЗ

Прямий ефір