Простір "Культура безпеки" допомагає журналістам адаптуватися до роботи під час війни — деталі

Тренінг у просторі "Культура безпеки". Скриншот: kanaldim.tv

Благодійна організація "ФОНД 24.02" допомагає журналістам адаптуватися до роботи у реаліях війни. Команда фонду закуповує засоби захисту журналістам та організовує тренінги з безпеки медійникам, які працюють у гарячих точках. Нещодавно команда фундації відкрила у Києві новий простір "Культура безпеки". Тренінги проводять щотижня. Проєкт має на меті об'єднати усіх охочих набути навичок роботи у критичних ситуаціях, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Більше як за два роки повномасштабної війни в Україні загинули сотні людей цивільних професій, котрим довелось працювати в небезпечних умовах під обстрілами, після прольотів ворожих ракет, на передовій поруч з військовими. Однією з найбільш небезпечних професій стала журналістика. Допомагає колегам виживати у воєнній реальності "ФОНД 24.02". Два члени організації закуповують засоби захисту й організовують тренінги з безпеки для журналістів, які працюють у гарячих точках. Нещодавно команда фундації відкрила у Києві новий простір культури безпеки.

"Зараз ми почали робити тренінгову програму для громадських діячів, журналістів, блогерів, правозахисників, всіх, хто так чи інакше працює на війні, або з темою війни. Це інтенсивна програма. Ми щотижня проводимо тренінги для того, щоб людина могла оцінити ризики, щоб вона навчилася накладати турнікет. Тобто могла врятувати життя собі чи людині поруч, якщо щось станеться. Це основи, які сьогодні має знати кожен", — повідомила голова "ФОНД 24.02" Катерина Сергацкова.

Простір "Культури безпеки" має на меті об'єднати не тільки представників професій, яким доводиться працювати в небезпечних місцях, а й усіх охочих отримати навички термінової допомоги у критичній ситуації.

"Ми відкриті абсолютно для всіх. Програма підтримується донорами. Ми раді всім, хто піклується про власну безпеку. Для того, щоб почати брати участь у тренінгах з безпеки, потрібна мотивація. Я думаю, що зараз в українців дуже багато мотивації", — додає Катерина Сергацкова.

Тренінги з безпеки проводять досвідчені інструктори з реальним досвідом роботи в надзвичайних умовах.

"Критична ситуація може статися будь-коли, з ким завгодно. Ми навчаємо базових речей. Це не вища математика. Для цього не потрібна медична освіта. Це легко. Ми пропагандуємо вміння надавати допомогу. Головне ухвалити рішення та піти навчатися", — резюмував інструктор з домедичної допомоги Сергій "Сервус" Єфімчук.

Окрім навичок домедичної допомоги в культурі безпеки, можна отримати знання про те, як захистити себе і свої персональні дані в інтернеті, як правильно оцінити ризики та як діяти, якщо опинився у критичній ситуації висвітлюючи події за кордоном чи на великому мітингу. При цьому всі учасники складають справжній іспит за допомогою VR технології.

Більш як за два роки повномасштабної війни "ФОНД 24.02" провів тренінги для 600 осіб і до кінця 2024 року планує досягти позначки у 1000 осіб. Доєднатися до ініціативи команди може кожен. Для цього потрібно заповнити заявку на офіційному сайті фонду й стежити за розкладом тренінгів.

Також цікаво: Українка навчає жінок самозахисту за системою WenDo

Прямий ефір