Працює з використаними гільзами та снарядами: новий проєкт української дизайнерки з Харкова

Дармовиси з використаних снарядів. Фото: kanaldom.tv

Креативні та кмітливі українці запросто переробляють військовий брухт, що залишився від ворога, і перетворюють його на ексклюзивні сувеніри. Апсайклінгом гільз, зокрема, успішно займається дизайнерка з Харкова Катерина Уварова. Як використані снаряди перетворили на келихи та свічники, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Харківська дизайнерка та засновниця апсайклінгового бренду Катерина Уварова перетворює гільзи на артоб'єкти. А частину коштів з продажу передає на відновлення музею Сковороди у Харківській області, який росіяни зруйнували у травні.

"Ми захотіли чимось допомогти, але не тільки в плані фінансовому. Хотіли зберегти пам'ять війни й позбутися військового мотлоху, який зараз знаходиться на Харківщині", — розповідає Катерина Уварова.

До повномасштабної війни бренд Катерини спеціалізувався на апсайклінгу використаних рекламних банерів. З них виготовляли шопери, поясні сумки та різні аксесуари.

Втім, майстерню Катерини у Харкові росіяни зруйнували. А склад довелося релокувати до Львова. Сама Катерина теж переїхала на захід. А ось її кравчиня залишилась у Харкові й працює звідти попри небезпеку.

У Львові Катерині спала на думку цікава ідея. Не вагаючись дизайнерка взялася її реалізовувати. Суть нового проєкту полягала у переробленні відстріляних гільз, які передають волонтери з Харківщини. Спільно з львівськими майстрами, які працюють з металами, Катерина створює, як сама каже, з жахливого — прекрасне.

"Тепер ми маємо келихи для алкоголю з гільз, дармовиси, вази з "мухи". Зараз актуальні свічники і в нас теж вони з'явилися. Ми плануємо зробити ще, хоча б тестовий зразок, браслету з гільз", — каже Катерина.

Зараз Катерина розвиває свій новий апсайклінговий проєкт, а вторговані кошти передає на відновлення музею Сковороди. Сама ж дизайнерка планує підкорити міжнародний ринок.

Читайте також:

Прямий ефір