Працевлаштування ветеранів та ветеранок: розмова з менеджеркою подкасту Praktyka від Veteran Hub 

Veteran Hub запустив подкаст про працевлаштування ветеранів і ветеранок Praktyka. Він став майданчиком для діалогу військових та компаній. Нові епізоди з'являються щовівторка. Детальніше про цей проєкт у "Ранку Вдома" розповіла старша менеджерка Ірина Галузінська

Ведуча — Ольга Фанагей-Баранова.

— Що наштовхнуло вас на створення цього подкасту? Які проблеми він допоможе вирішити?

— Вже понад два роки Veteran Hub системно працює з роботодавцями. Ми тривалий час чуємо запит почути саме досвід ветеранів, що вже повернулися на ринок праці, почути досвід компаній, обмінятися результатами і планами. В минулому році (у 2023-му, — ред.) ми запустили подкаст "Воїни та кохані" і вже на цьому успішному досвіді перейшли до формату подкастів у проєкті Praktyka. Це серія подкастів, котрі націлені не на те, щоб продемонструвати якісь алгоритми чи скласти вирішення якоїсь проблематики. Вони скоріше про щирий, відвертий діалог про те, як побудувати адаптацію ветеранів у компанії, що таке безбар'єрна внутрішня комунікація, як працювати з поліфонією досвіду колег, ветеранів, родин військових і людей, які ще не долучені до ветеранського контексту. 

— Якою ви бачите цільову аудиторію свого подкасту? Це перш за все роботодавці, яким треба вчитися співпрацювати з ветеранами, чи самі ветерани та ветеранки?

— Цільова аудиторія всіх продуктів проєкту Praktyka — це роботодавці, які мають серед своїх працівників ветеранів, або які готуються до їх найму. Це про сьогодні і про майбутнє в професійному середовищі роботодавців, оскільки у майбутньому не буде жодної української компанії, яка б не співпрацювала з людьми з військовим досвідом. 

Також ми бачимо серед аудиторії цих подкастів і ветеранів, як і серед інших продуктів, які створює Veteran Hub. Вони вже діляться своїм досвідом у коментарях і в особистих повідомленнях. Тому це історія, націлена і на роботодавців, і на ветеранів, які готуються до повернення на ринок праці або вже повернулися туди. 

— Розкажіть про формат подкасту. Три людини в кадрі — ведуча і двоє гостей. Хто ці люди? Як вони взаємодіють? 

— З одного боку, формат подкасту доволі простий. З іншого боку — складний, тому що мова йде про безпосередній діалог. Модерує його незалежна HR-консультантка Юлія Кудіна. В кожному із восьми випусків братиме участь представник компанії і ветеран чи ветеранка, які або працювали в такій ніші до своєї військової служби, або працюють зараз.

Ми вже відзняли три випуски і вже бачимо перші результати. Все залежить від гостей — ветеранів та ветеранок. Наскільки питання для них є актуальним та гострим, настільки ж живою є дискусія. Ми бачимо це в форматі не просто хейту, а того, які зони нам треба покращити і на що звернути увагу зараз. Бо ми перебуваємо в досить динамічних умовах. Попри всі зовнішні небезпеки, роботодавці намагаються активно включатись у цей процес.

В одному з останніх випусків выдбулося доволі жваве обговорення того, чи потрібно ветеранів виділяти в окрему категорію працівників компанії. Ветеран, який був учасником цього діалогу, говорив про те, що у цьому форматі точно виділяти не потрібно, але як цінних працівників і таких, яких важливо залучати, які є пріоритетними зараз у наймі — звісно, так. Тобто це історія, на яку можна дивитися з різних кутів. Ми щиро раді чути абсолютно різні точки зору, які, можливо, комусь не будуть відгукуватися.

— Розкажіть про героїв випусків, котрі вже вийшли?

Перший випуск був доволі символічним і багатозначним. Учасницею з боку компанії була Марина Соколова — керівниця Центру реінтеграції ветеранів підприємства "Українська оборонна промисловість", котре безпосередньо впливає на обороноздатність країни. Учасником з боку ветеранської спільноти став Владислав Журавель — активний громадський діяч, ветеран, депутат Коцюбинської селищної ради.

У другому випуску ми обговорювали тенденції та систему роботи в ніші логістики. Учасником був Роман Романюк — ветеран і фахівець з якості виробництва, працівник компанії-перевізника SAT. Була Оксана Антошина — керівниця відділу нематеріальної мотивації та обробки звернень Нової пошти.

Ми плануємо вісім випусків. Кожен із них буде присвячений обговоренню різним робочим середовищам: агро, медична сфера, поліція… Не буду розповідати про всі сфери, які ми розкриємо. Тому дивіться подкасти на всіх стрімінгових платформах.

Читайте також: У "Дії" вже згенерували понад 55 тисяч е-посвідчень ветерана

Прямий ефір