Поява рецензій на фільми та перша телевізійна пресконференція: 19 січня в історії

Зустрічаємо четвер, 19 січня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

19 січня 1907 року впливовий американський тижневик Variety опублікував першу в історії рецензію на фільм. На сторінках газети презентували розбір французької семихвилинної комедії "Захопливий медовий місяць" та американського 13-хвилинного вестерну "Життя ковбоя". Автори рецензій переглянули фільми, дізналися детальну інформацію про те, як відбувалися фільмування та хто знімався у стрічках, і все це розповіли читачам. Майже одразу рецензії стали дуже популярними. Спершу їх писали репортери, а згодом професійні критики.

Цього дня 1955 року в Білому домі провели першу у світі телевізійну пресконференцію. Її ініціатором став 34-й президент США Дуайт Ейзенхауер. Подія викликала чималий інтерес із боку ЗМІ. На заході були присутні понад дві тисячі репортерів, які цікавились питанням боротьби з комунізмом і бюджетом країни. Ейзенхауер впевнено відповідав на запитання журналістів. Після закінчення пресконференції відзнятий матеріал передали американським телеканалам. Зустріч президента Ейзенхауера з представниками ЗМІ тривала 33 хвилини, а її телевізійна версія — 28 хвилин.

19 січня 2014 року на Євромайдані у Києві розпочалися сутички між протестувальниками та силовиками. На той момент у центрі столиці України перебували понад 150 тисяч людей. Проти них силовики застосували сльозогінний газ, світло-шумові гранати, гумові кулі, кийки та водомети. Загалом у сутичках 19 січня постраждали понад дві сотні людей. На мирний протест українці вийшли в листопаді 2013 року. Їх обурила відмова тодішнього президента України Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Головною вимогою мітингувальників була негайна відставка влади. Протести тривали до лютого 2014 року та увійшли в історію України під назвою Революція Гідності.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір