Понад 6,5 тисяч фільтраційних таборів створено в РФ — дані про примусову депортацію українців навела Верещук

Ірина Верещук. Фото: president.gov.ua

Російська Федерація примусово депортувала з України на свою територію сотні тисяч українців, зокрема дітей-сиріт. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

Так, в інтерв’ю французькому телеканалу BFMTV вона підтвердила, що російські окупанти здійснюють злочинну насильну депортацію українців.

"Я займаюся депортованими українцями і підтверджую, що сотні тисяч з них були примусово перевезені до фільтраційних таборів", — сказала Верещук.

Росіяни вивозять не лише дорослих, але й українських дітей, дітей-сиріт та тих, які позбавлені батьківського піклування.

"Йдеться про понад 10 тисяч дітей. Ми знаємо, де вони перебувають. Їх насильницьки вивезли і утримують в Росії", — констатувала очільниця Мінреінтеграції.

За даними віцепрем’єр-міністерки, у РФ створено вже понад 6,5 тис. фільтраційних таборів, де можуть примусово утримуватись українці.

"Це кричущий злочин проти людяності, проти прав людей і це, звичайно, матиме правові наслідки", — наголосила Верещук.

Вона також повідомила, що є, на жаль, країни, які відмовляються надавати українцям допомогу, коли вони звертаються до них на території РФ.

"Одна з них — Вірменія. Ми були надзвичайно здивовані, що консульства Вірменії відмовилися допомагати нашим людям. І я сподіваюся, що з часом це буде виправлено. Дуже прошу і звертаюся до ваших консульств, які є на території РФ: якщо до вас будуть звертатися депортовані українці й просити допомогти повернути їх до України, зробіть це для них і для нас, будь ласка!", — резюмувала Ірина Верещук.

Читайте також: Одна з причин — фільтраційні табори: чому складно евакуювати з "Азовсталі" та Маріуполя, пояснив Кириленко

Раніше повідомлялось, що від 500 тис. до 700 тис. мирних жителів України, за різними оцінками, вивезено з тимчасово окупованих населених пунктів на територію Росії. Разом із цим у Міноборони РФ кажуть, що цифра перевищила мільйон. Перед депортацією українці обов'язково проходять процедуру так званої фільтрації. Людям доводиться переживати приниження та страх. Жорстку перевірку російськими військовими проходять як українці, яких насильно депортують до Росії, так і ті, що самі намагаються виїхати з окупованих територій, рятуючись від війни.

Прямий ефір