Чому важливо брати собак із притулків: "Утро Дома" з авторкою проєкту DOG MA Тасею Плешивцевою

Тася Плешивцева. Фото: kanaldom.tv

В Україні налічуються тисячі бездомних тварин, частина з них — в притулках. Однак безпородних собак заводять не так часто, як породистих. Висвітленням цієї проблеми займається проєкт DOG MA, який закликає людей при виборі собаки не звертати увагу на породу.

Як з’явилася ідея створення проєкту і чому виникає мода на ті чи інші породи собак — розповіла авторка DOG MA Тася Плешивцева в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучі — Юлія Крапівіна та Костянтин Войтенко.

— З чого починалася ваша ініціатива, і чому ви звернули увагу саме на таких собак?

— Моя ідея була в тому, щоб робити добро так, як я можу і вмію. Я вмію створювати контент, вмію знімати цікаві відео та фото, тому вирішила, що таким чином я можу допомагати тваринам.

Ідея у мене виникла давно. Коли я подорожувала Європою, я бачила, що там такої стигматизації та дивного для мене ставлення до безпородних собак немає. У мене в якийсь момент клацнуло в голові, коли я побачила жінку в дуже дорогому бізнескостюмі, яка йшла вулицями Мілана з безпородним собакою на повідку. Звичайнісіньким, сіреньким, непривабливим собакою, яких у нас дуже багато на вулицях.

Я зрозуміла, що це треба показувати. Треба показати всім, що насправді це круто, це красиво. Тому вирішила, що треба робити тренд на таких собак.

Коли з’являвся якийсь черговий серіал або фільм за участі песиків, відразу на вулицях Києва з’являлися власники то з біглями, то після "Ігри престолів" всі з хаскі ходили.

— Ви досліджували цю тему, чому люди вибирають собі тваринку, виходячи з якихось модних тенденцій?

— Люди просто розуміють в якийсь момент, якщо це не просто красивий аксесуар, а що з собакою треба гуляти мінімум двічі на день і мінімум по годині, що у кожної породи є свої проблеми. У хаскі, наприклад, дуже складний характер. Що є породи, у яких генетичні певні хвороби, і вже зі старту ти купуєш собаку хвору, тобто там завжди треба вкладатися в ветеринарні послуги, що теж дорого. І люди через місяць говорять, що їм це не треба — вони просто хотіли прикольну собаку, тому віддають їх до притулків або просто залишають на вулиці.

— У вашому проєкті беруть участь українські зірки. Вони розповідають про те, що брати собак із притулків — це класно. Чи складно було з ними домовитися?

— Не складно. Людям ця тема близька, зірки — теж люди, вони теж люблять тварин, і без проблем підписувалися під всі наші ініціативи. Плюс ми намагаємося робити це стильно, і для зірок завжди важливий їхній імідж, а ми вписуємося в стиль і меседжі, які вони доносять.

Я спілкувалася з нашими артистами, і, ви знаєте, у них тварин або немає, або, в основному, це коти. З тієї причини, що з їхніми графіками заводити собаку складно. Собака — це як дитина, вона вимагає уваги.

— Хто ваша цільова аудиторія? Це молодь, доросле покоління?

— Моя думка, що треба вкладати в молоде покоління ці меседжі та працювати з ними. Звичайно, потрібно працювати і зі сформованими ідеями, шаблонами.

Ми хочемо переходити і до цього етапу, але поки що працюємо з молодою аудиторією і сподіваємося на те, що навіть якщо 12-річні діти подивляться це відео, у них це відкладеться і в дорослому віці, якщо вони захочуть завести собаку, вони візьмуть її з притулку.

— Скільки собак знайшли сім’ї завдяки вашій платформі?

— На жаль, у нас поки немає платформи, у нас є тільки соцмережі. Але у нас вже розроблена платформа, через яку ми хочемо знаходити господарів собакам. Це буде платформа, яка генеруватиме з усіх притулків собак, які шукають домівку, і якщо ви мене запросите через рік, я вам скажу, скільком собакам через цю платформу ми знайшли дім.

Прямий ефір