Після майже 10 років судів: в Національному музеї історії України відкриється виставка "Скарби Криму. Повернення"

"Скіфське золото". Фото: t.me/pgo_gov_ua

У Скарбниці Національного музею історії України 5 липня розпочне роботу виставковий проєкт "Скарби Криму. Повернення". В експозиції представлять понад 500 експонатів відомих як "скіфське золото", яке вдалося повернути в Україну з Нідерландів після майже 10 років судів, повідомляє "Дім" з посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики.

Експозиція фактично стане постійною у стінах музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.

У міністерстві зазначають, що "Скарби Криму. Повернення" — це потужна перемога в боротьбі за культурну спадщину України, свідчення нашої тисячолітньої історії, що розкривається через культури багатьох народів, та утвердження верховенства права.

"Скіфське золото". Фото: t.me/pgo_gov_ua

Нагадаємо, у червні 2023 року Україна здобула перемогу в міжнародному правовому полі, коли Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення на батьківщину 565 предметів з виставки "Крим: золото й таємниці Чорного моря", що експонувалися в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські й готські речі, знайдені впродовж 19-21 ст. під час археологічних досліджень Криму. Артефакти, відомі як "скіфське золото", повернулися в Україну після майже 10-річної суперечки з Росією у листопаді 2023 року.

Читайте також: "Погляд крізь час": у Києві відкрилась виставка художника Валерія Франчука

Прямий ефір