Підтримка світу: як минула зустріч зірки "Секс і місто" і українських біженок у Молдові

Крістіан Девіс. Скриншот: kanaldim.tv

Голлівудська акторка, посол доброї волі ООН Крістін Девіс приїхала до Молдови, щоб зустрітися з українськими біженцями. Разом із Крістін Девіс українських жінок у громадському центрі 151 відвідала й президентка Молдови Майя Санду. Більше про це дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Голлівудська актриса і посол доброї волі ООН Крістін Девіс приїхала до Молдови, щоб зустрітися з українськими біженцями.

"Для мене велика честь бути тут, у Молдові, проводити час з українськими біженцями та місцевими мешканцями. Вони об'єдналися в єдине ціле, даруючи надію в цих складних обставинах. Я була глибоко зворушена незвичайною силою, яку демонструють біженці. Ніхто не планує стати біженцем. Попри болісний досвід розлуки з рідними та близькими, багато хто розпочинає своє нове життя в Молдові", — зізналася актриса Крістін Девіс.

Благодійністю Крістін Девіс, яку глядачі найбільше запам'ятали в ролі Шарлотти Йорк у серіалі "Секс і місто", займається багато років. Актриса є патроном Фонду охорони дикої природи Девіда Шелдріка, який захищає слонів та інших диких тварин у Кенії. З 2014 року  меценатка активно співпрацює з Управлінням Організації Об'єднаних Націй у справах біженців. Своє призначення послом доброї волі Крістін Девіс сприйняла з ентузіазмом та непохитною вірою в ефективну співпрацю.

"Понад 65 мільйонів людей у всьому світі були змушені покинути свої домівки. Сподіваюсь, що зустрічаючись з ними і слухаючи їхні історії життя, я допоможу налагодити мости, порозуміння та співчуття до них", — резюмувала Крістін Девіс.

Разом з Крістін Девіс українських жінок у громадському центрі 151 відвідала й президентка Молдови Майя Санду. Пані Санду розповіла актрисі про роботу, яку проводить у Молдові, аби надати допомогу біженцям, а також про заходи, завдяки яким міжнародна спільнота та ЗМІ зможуть акцентувати свою увагу на потребах людей, вимушених шукати прихисток в чужій країні.

За даними прикордонників, з перших днів повномасштабного вторгнення у Молдову з України приїхало 664 059 українців. Ще понад 200 000 біженців прибули на кордон з Молдовою пішки. На початок 2023 року в Молдові залишається вісімдесят тисяч українців, що втекли від війни.

Читайте також: Міжнародне право на боці України: що кажуть експерти про відновлення територіальної цілісності за українською формулою миру

Прямий ефір