Підписання акту про капітуляцію Німеччини та відкриття пам'ятника Мазепі — 7 травня в історії

Зустрічаємо вівторок, 7 травня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

За свою більш як 350-річну історію один з найславетніших театрів Європи пережив багато потрясінь. Чотири рази він горів, тричі банкрутів. Двічі його намагалися знести й кілька разів перебудовували. 7 травня 1663 року в центрі Лондона відкрили Королівський театр.

Цього дня 1945 року о 2: 41 ночі у французькому місті Реймсі був підписаний історичний акт про капітуляцію Німеччини. У будівлі технічного коледжу, де розташовувався штаб-квартира американського генерала Дуайта Ейзенхауера підписи під документом поставили генерал-полковник Альфред Йодель — з німецького боку, генерал-лейтенант Волтер Сміт, котрий представляв США та Велику Британію, а також генерал-майор Іван Суслопаров від СРСР. З боку Франції як свідок був присутній заступник начальника штабу національної оборони, бригадний генерал Франсуа Севез. Підписання документа ознаменувало перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Однак Суслопаров не мав права підписувати акт, адже не отримав інструкції від керівництва СРСР. Пізно ввечері 8 травня капітуляція була підписана вдруге.

30 років тому український боксер Андрій Синєпупов завоював титул чемпіона світу серед професіоналів за версією WBO в легкій вазі. Він став першим у незалежній Україні спортсменом, якому вдалося здобути цей титул. У боксерському поєдинку, який відбувався на рингу Палацу спорту у Дніпрі, Синєпупов переміг британця Марка Ремсі.

7 травня 2016 року у Полтаві на Соборній площі відкрили пам'ятник гетьману України Івану Мазепі. Монумент важить дві з половиною тонни. Його висота 3 метри 20 сантиметрів. Автори пам'ятника — скульптор Микола Білик та архітектор Віктор Шевченко. Іван Мазепа прожив 70 років, і понад 20 із них був гетьманом. За його правління припинилась громадянська війна, період Руїни та почалось економічне відродження. Мазепа побудував дзвіницю Софії Київської, місто Батурин та Києво-Могилянську академію.

Два роки тому росіяни обстріляли невеличке село Білогорівка у Луганській області. Російські військові завдали авіаційного удару по школі. Внаслідок влучання снаряда сталося загоряння на площі майже 300 квадратних метрів. Пожежу гасили чотири години. На момент терористичного акту у школі, яка стала притулком для місцевих, від російських обстрілів переховувались 90 осіб. 60 із них — загинули.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

https://www.youtube.com/watch?v=IppeirCBSyE
Прямий ефір