Волонтери на Волині виготовляють у приватному гаражі перископи для ЗСУ

Олександр Лозбін. Скриншот: kanaldim.tv

Волонтерам у передмісті Луцька вдалося виготовити та передати на фронт 700 перископів. Ініціював це волонтер Олександр Лозбін. Чоловік облаштував невеличку майстерню просто у гаражі свого будинку. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

За чотири місяці роботи волонтерам вдалося виготовити 700 перископів. Майстерня у передмісті Луцька працює цілодобово. Її у власному гаражі облаштував волонтер Олександр Лозбін. До війни чоловік займався створенням авторських камінів.

"Перше волонтерство почалося торік восени. Через те, що я займався пічками та камінами, то мав вихід на виробника опалення. Він дав нам пічки для військових на фронт. Так ми почали збирати все необхідне для обігріву бліндажів", — розповідає волонтер Олександр Лозбін.

Потім усією громадою виготовляли окопні свічки та плели маскувальні сітки. Згодом Олександр Лозбін отримав новий запит від військових. Захисники просили перископи. Спочатку їх замовляли в інтернеті по 350 гривень за трубу. Тоді волонтер збагнув, що може виготовляти їх самостійно.

Розібратися у технології виробництва допомогли майстри з Черкас, які дали ескізи. Для виготовлення перископа нічого особливого не потрібно. Звичайна труба та два коліна, котрі можна видрукувати на 3D-принтері.

"Купив цей принтер і спрацювало сарафанне радіо. Всі до мене ринулися за деталями. Проблема в тому, що запит великий, а за день ти можеш зробити три перископи. Тоді я почав шукати у соцмережах охочих допомогти. В першу чергу тих, у кого є 3D-принтери", — провадить волонтер.

На прохання про допомогу відгукнулися чимало людей. Односельці купляли та привозили труби, інші передавали інструменти, або просто донатили. Згодом волонтер купив ще кілька принтерів та пришвидшив виробництво.

З понеділка по суботу Олександр збирає потрібні деталі. Вночі на 3D-принтер волонтер друкує коліна, вдень готує труби. У неділю склеює прилади. Йому допомагає друг. Удвох за день виготовляють майже 70 перископів.

"Передаємо їх на передову по-різному. Буває, волонтерами, буває поштою. Є й такі випадки, коли військові самі забирають перископи, коли приходять у відпустку. Були такі випадки, коли перископи лежали на пошті місяцями, бо наші хлопці не могли їх забрати. З різних причин. Хтось не міг виїхати з позицій, хтось — загинув", — резюмував Олександр Лозбін. 

Волонтери планують збільшувати виробництво перископів, продовжують плести маскувальні сітки та виготовляти окопні свічки.

Також цікаво: Меню, як в ресторані: як військовий ЗСУ облаштував фудтрак та годує побратимів на передовій

Прямий ефір