Відремонтували понад 3 тис. будинків: як рятувальники допомагають відновлювати пошкоджене житло на Донбасі (ВІДЕО)

Восстановление жилья на Донбассе. Фото: dsns.gov.ua

Рятувальники з усієї України допомагають відновлювати будинки на Донбасі, зруйновані або пошкоджені в результаті обстрілів. Зараз уздовж лінії зіткнення понад 13 тис. таких будівель, повідомляє телеканал "Дом".

Спочатку місцеві жителі самостійно ремонтували пошкоджені обстрілами будинки. Але з 2017 року в Донецькій області почали реалізацію регіональної програми з відновлення житла. За рахунок обласного бюджету закупили будматеріали, до ремонту підключилися рятувальники з усієї України.

"Дах на нашому будинку відновили черкаські рятувальники. Він був пошкоджений осколками у 2015 році. Працювали відповідально, я хочу сказати. Дах вони робили як для себе", — розповідає мешканка Красногорівки Світлана Табала.

В одній лише Очеретинській територіальній громаді, яка розташована за декілька кілометрів від лінії зіткнення, за час бойових дій на Донбасі було зруйновано майже 3 тис. будинків.

"Коли почалася програма з відновлення, люди почали повертатися. За три роки ми відновили 417 будинків, дуже плідно попрацювали у 2020-му — 330 будинків, цього року поки відновили 68 будинків", — зазначає заступник голови Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації.

Читайте також: Авдіївка — особливості життя в прифронтовому місті: "Официальный разговор" з Віталієм Барабашем

Рятувальники працюють в тих районах, де дотримуються режиму припинення вогню. Вони ремонтують дахи, вставляють вікна та облаштовують територію.

"Труднощі навіть були з загостренням на лінії розмежування у Гранітному, де нам довелося співробітників ДСНС відводити від лінії, тому що були досить часті обстріли", — говорить очільник Донецької ОДА Павло Кириленко.

За останні п'ять років рятувальники відновили понад 3 тис. будинків уздовж лінії зіткнення, ще тисячу планують відремонтувати цього року.

Нагадаємо, раніше 3,5 тис. військових повернулися із зони ООС додому.

Прямий ефір