Ольга Харлан стала рушієм розвитку фехтування в Україні, — президент федерації фехтування Михайло Ілляшев

Михайло Ілляшев. Фото: facebook.com/fencing.ukraine

Вчинок сучасної легенди українського спорту Ольги Харлан, яка рішуче відкинула можливість навіть формальної поваги до спортсменів, що намагаються представляти Росію, мав не лише всесвітню резонанс і підтримку, а й вплинув на розвиток фехтування. Якою є ситуація навколо горезвісної дискваліфікації Харлан на чемпіонаті світу розповів президент федерації фехтування України Михайло Ілляшев у програмі "Коло спорту" на каналі "Дім".

"Федерація фехтування України не отримала інформацію від Міжнародної федерації, що Ольга Харлан дискваліфікована. Дискваліфікація діє не тільки на міжнародні змагання, а й розповсюджується на всю спортивну діяльність. На сайті Міжнародної федерації фехтування Ольги Харлан немає у списках дискваліфікованих. Ми перебуваємо у підвішеному стані, в очікуванні", — каже Михайло Ілляшев.

За його словами, федерація фехтування України на відмінно впоралася із завданням популяризації цього виду спорту. Ілляшев вважає, що тепер фехтування може позмагатися в популярності з футболом. У федерації сподіваються, що це не тимчасове явище, а довга історія.

"Ця історія допомогла розвитку фехтування в Україні. Ольга показала приклад. Це дало поштовх дітям, які тепер хочуть записуватися і відвідувати секції з фехтування. Цей сезон зіпсований всіма ситуаціями з бойкотуванням і тим, що ми не могли змагатися в повній мірі. Звісно, це не могло не позначитися на результатах. Україна — в стані війни, усюди зруйновані фехтувальні зал — в Харкові, наприклад. Багато спортсменів не можуть тренуватися там, де живуть. Хтось тренується за кордоном. Це не може додати результату", — розповів президент федерації фехтування України.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір