Окупація Криму та День пам'яті Героїв Небесної Сотні: 20 лютого в історії

Зустрічаємо понеділок, 20 лютого, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Американській супермоделі Сінді Кроуфорд цього дня виповнюється 57 років. Після школи вона планувала стати інженером-хіміком, проте після першого семестру кинула навчання. У модельний бізнес потрапила випадково. 16-річну Кроуфорд сфотографувала газетний фотограф під час її літньої практики зі збору кукурудзи. Знімки побачив його колега Віктор Скребнескі та запропонував дівчині роботу. Кар'єра Кроуфорд стрімко розвивалася. З манекенницею працювали Джанні Версаче, Карл Лагерфельд, бренд Escada. За свою кар'єру Кроуфорд прикрасила обкладинки близько 600 журналів. У березні минулого року Сінді Кроуфорд оголосила про підтримку України у боротьбі за свободу і закликала інших допомагати українцям. У своєму Instagram зірка опублікувала допис, де зазначила чимало організацій, які підтримують Україну.

20 лютого 2014 року Росія розпочала військову окупацію Криму. Саме наприкінці лютого на території півострова з'явилися перші "зелені чоловічки" — російські військові без розпізнавальних знаків. Тиждень потому росіяни захопили урядові будівлі Автономної республіки. Першого березня 2014 року Росія офіційно ухвалила рішення про введення своїх військ на територію України. Згодом в окупованому Росією Криму та місті Севастополі в обхід українського та міжнародного законодавств відбувся так званий референдум щодо статусу Криму. Україна, Європейський Союз, США та всі інші цивілізовані країни не визнали результатів голосування. Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію, яка визнала псевдо голосування незаконним. Сьогодні Кримський півострів — це тимчасово окупована територія України.

20 лютого в Україні відзначають День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Це люди, які хоробро боролися за своє майбутнє і за право жити в незалежній державі з європейськими цінностями. Така сміливість коштувала їм життя. У період з 18 по 20 лютого 2014 року в центрі Києва загинуло понад 100 людей. На мирний протест українці вийшли в листопаді 2013 року після відмови тодішнього очільника країни Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Сміливість Героїв Небесної Сотні стала прикладом для мільйонів українців. Сьогодні вони відстоюють свою свободу і права, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір