Незвичне резюме та проблеми з житлом: як українцям знайти роботу в Ірландії

В Ірландії. Скриншот: kanaldіm.tv

З початку повномасштабного вторгнення тимчасовий захист в Ірландії отримали понад 75 тисяч українських переселенців. Із ним українці отримали зокрема вільний доступ до ринку праці, тож чимало наших співвітчизників вже працевлаштувалися. Фахівці радять починати пошук роботи з резюме, однак Ірландії воно дещо відрізняється від українського. Про його особливості та ринок праці у цій країні розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Тимчасовий захист в Ірландії місцеві називають "жовтий аркуш". Станом на лютий 2023 року, в країні працевлаштувалося 16 700 українців, тобто кожен другий-третій. Фахівці зазначають, що пошук роботи найкраще розпочинати з резюме, і до його написання слід поставитися доволі відповідально, адже це найперше, що побачить майбутній роботодавець. Ірландське резюме дещо відрізняється від українського — документі не зазначають ані віку, ані статі. Головне — коротко описати свої вміння, навички, досвід, освіту, хобі. 

Вакансії можна шукати і в соцмережах, і на спеціальних сайтах із працевлаштування. Їх в Ірландії чимало. Є навіть спеціальні мобільні додатки. Такого державного органу, як Центр зайнятості, в Ірландії немає. Проте місцева влада у кожному графстві знаходить компанію, яка всім бажаючим безкоштовно допомагає із працевлаштуванням. Її послугами можуть скористатися й українці. 

Хоч працевлаштуватися в Ірландії цілком реально, найчастіше українці працюють на низькооплачуваних посадах, бо там можна обійтися без знання англійської. 

  • 37% українських переселенців працюють у сфері готельного бізнесу і харчування;
  • 16% — у сфері роздрібної та оптової торгівлі;
  • 11% — на виробництві;
    8% — в сфері адміністрування;
  • 5% — на будівництві. 

Фахівці на ринку праці твердять, що найлегше підшукати собі вакансію у великому місті. Проте тут виникає інша проблема — немає де жити, адже з житлом в Ірландії дуже складно. Знайти вільну квартиру — завдання із зірочкою. 

Читайте також: На свіжому повітрі і без ґаджетів: як навчаються українські діти у Швеції

Прямий ефір