Незламні: кінний клуб із Харкова працює на Житомирщині

Коні з клубу "Щаслива підкова". Скриншот: kanaldim.tv

Кінно-спортивний клуб "Щаслива підкова" із Харкова за 14 років свого існування виховав не одне покоління професійних вершників. Після 24 лютого 2022 року власникам довелося покинути рідне місто та вивезти підопічних у безпечне. Нині клуб функціонує на Житомирщині. Поки власниця Анна Шульга починає роботу клубу з нуля, її чоловік продовжує рятувати коней із гарячих точок, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Кінно-спортивний клуб "Щаслива підкова" за 14 років свого існування в Харкові виховав не одне покоління професійних вершників. З кожним роком клуб розвивався. Діти їздили на змагання, дехто приходив до стайні на сеанси іпотерапії. Втім, торік, 24 лютого, все кардинально змінилося.  

Зараз власниця клубу Анна Шульга з жахом згадує, як поспіхом збирались разом із чоловіком та трьома дітками.

"У нас була можливість вивезти сім коней за раз. Тому чоловік повертався назад кілька разів. Перших ми евакуювали наших дітей і сімох спортивних коней, і переїхали в Дніпровську область. Ми з дітьми лишилися там самі, поки чоловік евакуював інших тварин", — пригадала Анна Шульга.

Інших коней вивезли до Полтавської та Харківської областей з надією, що влітку 2022 року повернуться до рідного обійстя у Харкові. Втім, згодом зрозуміли, що додому повернуться не скоро. Тоді родина почала шукати місце, де б оселитися і розпочати все спочатку. Варіант виїзду за кордон навіть не розглядали, хоч і мали таку можливість.

За декілька тижнів пошуків знайшли затишне місце в Житомирській області, яке припало до душі всій родині. Торік на початку жовтня в тамтешню стайню привезли перших коней і почали будувати життя з нуля.

Родині допомагали друзі з кінної спільноти, нові сусіди та всі небайдужі. З часом з'явились перші охочі опанувати верхову їзду, й "Щаслива підкова" поставила собі нові цілі.

А поки Анна з дітьми порається у стайні, її чоловік продовжує рятувати коней із гарячих точок. Родина вірить, що вже скоро повернеться до рідного Харкова. Поки ж сім'я прищеплює жителям Житомирщини любов до кінного спорту.

Читайте також: Пет-терапія для дітей: історія чотирилапого терапевта пса Байса

Прямий ефір