НАТО продовжує надавати підтримку Україні — заяви

Штаб-квартира НАТО у Брюсселі. Фото: ap.org

Північноатлантичний альянс не сумнівається у силі української армії та цілком солідарний з Україною. НАТО готове надавати Україні підтримку стільки, скільки потрібно, інформує "Дом".

За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, напередодні важкої зими Україну необхідно постачати великою кількістю зброї. Про це він заявив, виступаючи на другому саміті Кримської платформи. За його словами, Північноатлантичний альянс підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно.

"Зима вже близько, і вона буде важкою. Ми бачимо, що війна йде на виснаження. Це боротьба волі, логістики, тому ми маємо далі підтримувати Україну. Потужна та стабільна Україна — запорука євроатлантичної безпеки. Ми продовжимо бути разом з Україною стільки, скільки потрібно", — зазначив генеральний секретар НАТО.

Ці слова підтримки він висловив, вітаючи українців із Днем Незалежності.

"У День Незалежності України я віддаю честь хоробрим українським жінкам та чоловікам, які борються за свою свободу та свою країну. НАТО підтримує Україну з моменту її незалежності, і ви можете й далі розраховувати на НАТО скільки завгодно. Україна переможе!" — написав він у своєму Twitter.

Політичне керівництво Росії було впевнене, що зможе реалізувати свій план та захопити Україну за кілька днів. Проте минуло пів року з моменту повномасштабного вторгнення — поставленої мети так і не було досягнуто, а Росія стала найбльш підсанкційною країною у світі. Але щоб пояснити російським громадянам усі невдачі, їх запевняють, що боротьбу ведуть саме з НАТО. Одну з таких заяв знову озвучив заступник голови Ради безпеки Російської Федерації Дмитро Медведєв під час візиту на полігон "Муліно" в Нижньогородській області.

"Ми не можемо примиритися з тим, що Північноатлантичний альянс буде розквартирований на території України, і божевільні начальники, ці чи наступні, для нас це не має значення, зрештою питання навіть не сьогоднішнього дня, ухвалять рішення, наприклад, атакувати нашу територію", — заявив Медведєв.

Розуміючи всі ризики та погрози, які можуть бути з боку Росії, ще в лютому Північноатлантичний альянс запевнив, що вступати в бойові дії не буде. При цьому готовий максимально збільшити ймовірність прийнятного з погляду України результату війни. І Україна, не будучи членом НАТО, отримує військову, фінансову, гуманітарну та економічну підтримку Альянсу.

"Це безпрецедентно. Жодна держава НАТО ніколи не отримувала такої допомоги, як Україна, яка не входить до НАТО. Це стосується і глибокого розвідувального та супутникового забезпечення, а також навчання українських військових на полігонах у Великій Британії, Польщі, США та інших країнах", — сказав посол Польщі в Україні Бартош Чихоцький в інтерв'ю Polska Times.

У Міністерстві оборони США впевнені, що українська армія вже протягом найближчих трьох років зможе повністю перейти на стандарти та озброєння НАТО, відмовившись від зброї радянських зразків.

"Зусилля Росії не увінчалися успіхом і не увінчаються. І, як ми чітко заявляли на всіх рівнях, ми готові надавати постійну допомогу в безпеці, поки Україна захищає свій суверенітет і територіальну цілісність", — зазначив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль під час брифінгу 24 серпня 2022 року.

"Ви боретеся за саму цивілізацію. Ваша сила і стійкість вразили світ. Ми бачимо це на прикладі українського солдата, який підірвав себе разом з мостом у Генічеську, щоб не допустити просування російських військ. Ми бачимо це в тому, з якою блискавичною швидкістю та ефективністю українці військові опановують нові види озброєння. Ми бачимо це в тисячах добровольців, які вирішили воювати пліч-о-пліч з вами. Ми бачимо це в "армії звичайних українців", що робить все можливе, щоб допомогти, навіть прибираючи міни голими руками", — йдеться в Telegram-каналі голови Військового комітету НАТО Роба Бауера.

Нагадаємо, що на саміті НАТО в Мадриді наприкінці червня лідери країн-членів Альянсу погодили комплексний пакет допомоги для України. Він передбачає: надання військової техніки, палива, медикаментів, навчання українських військовослужбовців, а також спрямований на прискорення постачання нелетальної оборонної техніки, посилення кіберзахисту та модернізацію оборонного сектора в процесі його переходу до більш оперативної сумісності з НАТО у довгостроковій перспективі.

Читайте також: "Це дуже погані новини для Росії": рекордний пакет допомоги США для України оцінили експерти

Прямий ефір