Народна майстриня, що навчає дітей під Києвом, іде на рекорд України

Наталія Пономаренко. Скриншот: kanaldom.tv

Наталія Пономаренко — досвідчена майстриня, яка володіє різними техніками народного українського малярства, такими як петриківський, самчиківський та київський розписи, а також різними техніками мозаїки. Це талановита учителька, яка передає свої вміння вихованцям художньої майстерні "Магія кольорів" в селі Ходосівка. Діти натомість втілюють в життя найцікавіші ідеї, одна з яких тягне на рекорд України, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

П'ятий рік поспіль майстриня Наталія Пономаренко їздить до Ходосівка із Києва, аби навчати дітей народного малярства. З початком російської агресії тематика творчих робіт її учнів дуже змінилася.

"Вони малюють хатку, над якою панують ангели, і захищають її. Бойового котика Збройних сил України, який несе перемогу на гілках калини, бойових гусей, які захищають нашу країну, якій так боїться наш ворог", — розповіла народна майстриня України Наталія Пономаренко. 

Вишуканий петриківський розпис у виконанні її учнів вражає своєю тендітність, яскравими кольорами та стилізованими дрібними елементами.

За фахом Наталія історик. Проте у 40 років жінка захопилася самчиківським розписом. Намалювала серію робіт, за яку отримала звання народної майстрині України.

"Коли ти працюєш над роботою, є якийсь особливий стан душі. Ти вкладаєш частинку себе в цю роботу. І це тремтіння рук, переживання особливі, і робота така виходить, що вони мені всі подобаються", — розповідає майстриня.

Картину, яка не відповідає задуму, художниця відкладає на кілька днів, а іноді й на тиждень і домальовувати згодом. Кожна робота існує в одному варіанті, тож вона має бути досконалою та неповторною.

В Ходосівці пишається тим, що в селі працює студія петриківського розпису та майстерня художнього дизайну, якими керує Наталія Пономаренко.

Нещодавно роботи Наталії Пономаренко та її учениці взяли участь у благодійному аукціоні у Вільнюсі, де збирали кошти для дітей сиріт, евакуйованих з України. Вдалося виручити майже 13 тисяч євро.

Творчість та магія кольорів рятують у складний час, додають сили та енергії, розповідає мисткиня. 24 лютого 2022 року вона, як і більшість українців, прокинулась від вибухів абсолютно в іншій реальності. Тоді їй, здавалося, творчість не на часі. Згодом, трохи оговтавшись, майстриня повернулася до малярства і насамперед почала відроджувати київський розпис, який своїм корінням сягає часів Скіфської доби.

Крім цього, Наталія Пономаренко одна з небагатьох викладачів, які займаються з дітьми, мозаїкою з вітражного скла. Ця техніка надзвичайно подобається її учням. На заняттях вони вчаться викладати малюнки зі скла, працюють з кольорами та відтінками. Ще один спільний з громадою екологічний проєкт вдалося втілити в життя. Це панно з різноколірних кришечок від пластикових пляшок з елементами петриківського розпису.

Зупинятися на цьому в Ходосівці не збираюся. Планую доопрацювати мозаїку, зробити її ще більшою і подати заявку до Книги рекордів України. В скарбничці майстрині багато цікавих ідей, а також бажання і далі розвивати унікальні техніки народного малярства. Адже це мистецтво, створене душею, вражає своєю щирістю, красою та самобутністю.

Читайте також: 

Прямий ефір