На Олімпіаді-2024 можемо розраховувати на медалі в особистих змаганнях та в синхронних стрибках у воду, — тренерка стрибуна Середи

Олексій Середа. Фото: ukrinform.ua

У Києві з 12 по 17 грудня відбувся чемпіонат України зі стрибків у воду. Столиця приймала чемпіонат вперше після початку повномасштабної агресії Росії. На вишці та трамплінах змагалися 60 найкращих дайверів України. На 10-метровій вишці не було рівних дворазовому чемпіону Європи Олексію Середі, йдеться у матеріалі програми "Коло спорту" телеканалу "Дом".

"Після цього чемпіонату буде сформована збірна України — основний склад, кандидати та резерв. І в наступному році ця збірна буде приставляти Україну на міжнародних змаганнях", — говорить тренер національної збірної зі стрибків у воду Ілля Целютин.

Стрибки з 10-метрової вишки — цей вид програми найпопулярніший серед глядачів. Серед претендентів на успіх — наймолодший чемпіон Європи, учасник Олімпійських ігор у Токіо Олексій Середа. 16-річна зірка українського дайвінгу вже готує програму до Олімпіади-2024 в Парижі. На чемпіонаті України Олексій вперше виконав новий стрибок і здобув золото, але ставиться з критикою до якості своєї роботи.

"Своїм виступом я задоволена на 60%. Я зробив все плюс-мінус гарно. Але у мене останній стрибок, мій новий стрибок, не дуже добре вийшов", — зізнається Олексій.

Програма, з якою вже виступає Середа, дозволить йому скласти конкуренцію світовим лідерам. В цьому впевнена особиста тренерка юнака Тамара Токмачева. Олексій вперше брав участь на Олімпійських іграх, у Токіо Середа дійшов до фіналу, де фінішував шостим. На Олімпіаді в Парижі українець прагнутиме значно вищих результатів.

"Буду виступати більш впевнено, бо це вже будуть мої другі Олімпійські ігри. І я сподіваюся, що зможу вдосконалити свою програму до кращого рівня. Буду робити все можливе, щоб моя мрія стати олімпійським чемпіоном збулася якнайшвидше", — сподівається Середа.

Юні українські стрибуни вже серед фаворитів турнірів найвищого рівня. Ще в серпні тандем Олексія Середи та Кирила Болюха здобув срібло чемпіонату Європи з водних видів спорту, а тепер обіцяє стати відкриттям Чемпіонату світу в Японії, який відбуватиметься влітку наступного року.

"Маю надію, що можемо розраховувати на медалі не тільки в новій особистій програмі Середи, а також чекаємо на Кирила Болюха, який повинен виконувати новий стрибок, і вже буде нова програма в синхронних стрибках. Тому можемо розраховувати на медалі як в особистих змаганнях, так і в синхронних", — говорить тренерка Середи Тамара Токмачева.