Міжнародний день театру та відкриття Музею Шерлока Холмса — 27 березня в історії

Зустрічаємо середу, 27 березня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

27 березня — Міжнародний день театру. За легендою, саме цього дня у Стародавньому Римі відбулась прем'єра першої вистави. Історія українського професійного театру розпочалася 1882 року у Кропивницькому з п'єси Івана Котляревського "Наталка Полтавка". Головну роль зіграла актриса Марія Заньковецька.

27 березня 1977 року на іспанському острові Тенерифе на злітно-посадковій смузі зіткнулися два Boeing 747. На бортах перебували 644 людини. Видив тільки 61 пасажир. Того дня аеропорт був повністю оповитий туманом. Літаки зіткнулися, коли Boeing голландської авіакомпанії виконував зліт, а американський борт ще не встиг звільнити смугу. Причиною катастрофи назвали помилкову інтерпретацію команд диспетчерів. Ця авіатроща стала найжахливішою трагедією в історії авіації.

27 березня 1990 року на лондонській Бейкер-стріт відкрили будинок-музей Шерлока Холмса — найбільш екранізовано у літературного героя. Місце обрали не випадково, адже в оповіданнях Артура Конана Дойла винахідливий детектив та доктор Ватсон орендували квартиру саме на цій вулиці. Будинок-музей Шерлока Холмса — це відтворення парубоцького житла літературного персонажа вікторіанської епохи.

Цього дня 2011 року на престол зійшов новий владика Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук. Він замінив Любомира Гузара, який очолював УГКЦ впродовж в десятиліття. Церемонія інтронізації відбулась у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві за участю 60 єпископів. Того дня наймолодший греко-католицький владика отримав головні символи церковної влади — патріарший жезл й митру. На посаді глави УГКЦ Святослав Шевчук перебуває досі.

10 років тому в Нью-Йорку Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про територіальну цілісність України. У документі йшлося про визнання недійсним так званого референдуму в Криму, який примусово провели росіяни під дулами автоматів та з численними фальсифікаціями. Резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України підтримали 100 країн світу. Проти виступили 11 держав на чолі з країною окупантом. Військова окупація Кримського півострова — це грубе порушення міжнародного права.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір