Мільйони на фейки: як Росія веде гібридну інформаційну війну проти України, розповів нардеп

Рустем Умєров. Фото: qha.com.ua

Росія веде гібридну масову інформаційну війну проти України. Зокрема, витрачає мільйони на фейки про "російський Крим" та "ворожу Україну" у соцмережах. Про це розповів народний депутат України (фракція "Голос") Рустем Умєров в Анкарі під час конференції на тему порушення прав людини та становища кримських татар в окупованому Криму, повідомляє "Укрінформ", інформує "Дом".

За його словами, для просування цих наративів Росія використовує TikTok та Instagram, залучає лідерів думок та ідей.

"Росія продовжує робити все можливе для придушення ненасильницького опору кримських татар у Криму: лякає, ув’язнює та катує кримських татар на півострові. Водночас веде гібридну масову інформаційну війну проти України. Співаки, актори, спортсмени, а зараз і блогери в TikTok та Instagram, так звані лідери ідей і думок, стали інструментами великої пропагандистської машини Кремля", — сказав Умєров.

На просування тез "російський Крим" та "ворожа Україна", на боротьбу з народом та його ідеями щороку з бюджету тимчасово окупованого Криму виділяються мільйони рублів за статтею витрат "інші питання у сфері ЗМІ", додав нардеп.

Ще однією серйозною проблемою Умєров вважає те, що в Україні та за її межами "втомилися від війни, смерті та поганих новин".

"Кожен п’ятий житель України, тобто 20% населення, не цікавиться питанням Криму. Порушеннями прав людини на півострові цікавляться лише 15% тих, кому не байдуже питання Криму. Водночас Кремль вибудовує в Криму зовсім інший порядок денний", — заявив нардеп.

На його думку, для протидії агресору необхідно щодня продовжувати ненасильницьку боротьбу на дипломатичному та комунікаційному фронтах.

Читайте також: Скільки РФ витрачає на забезпечення військ вздовж українського кордону та як поширює фейки — думка експерта

Як повідомлялося раніше, за сім років російської окупації з Кримського півострова виїхали понад 100 тис. кримських татар і українців. 80% переслідуваних окупантами жителів півострова — кримські татари, оскільки кримськотатарська спільнота є нелояльною до російської "влади".

Читайте також: Ми боремося за Крим не на бігбордах, а на всіх міжнародних майданчиках, — Зеленський

Прямий ефір