Які медичні послуги надають у Литві біженцям з України

Медицина у Литві. Скриншот: kanaldim.tv

Система охорони здоров'я в Литві вражає своєю зручністю та сучасністю. Усі необхідні дані, як для медичних працівників, так і для пацієнтів, зберігаються в електронній системі. Багато послуг у сфері медицини для українців безплатні, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У Литві українські переселенці мають тимчасову посвідку на проживання. З моменту отримання тимчасової посвідки на проживання вони отримують і захист нарівні з литовцями.

"Єдина різниця полягає у тому, що литовці, якщо вони не пенсіонери, і не безробітні, зобов'язані щомісяця платити певну суму за медичний захист. Українцям ця послуга надається безплатно, коштом державного бюджету", — пояснила волонтерка Айріда Друс.

Загалом медична система в Литві страхова, тобто людина здійснює щомісячний внесок, а натомість отримує безплатне обслуговування в медичних закладах.

"Усі, хто працює, самі оплачують страховку. За пенсіонерів, студентів, школярів і за дітей будь-якого віку платить держава", — провадить волонтерка.

У Литві, як і в Україні, теж є сімейні лікарі. Саме до них треба звертатися у разі потреби, якщо випадок не екстрений. За певний район відповідає окремий медичний заклад. Усі місцеві жителі мають персональний код електронної історії здоров'я. Саме там зберігається медична картка пацієнта. Це стосується й українців.

"єЗдоров'я. Я можу туди зайти під своїм особистим кодом або під кодом дитини. Там уже вся інформація: всі аналізи, всі діагнози. За тією ж системою можна записатися до лікаря", — каже Айріда Друс.

Черги до профільних лікарів є, але все залежить від того, до якого саме лікаря ви хочете звернутися.

Екстрена невідкладна медична допомога безплатна для усіх жителів Литви, незалежно від громадянства та наявності страховки. Бригади приїжджають на виклики досить швидко.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір