Меблі для укриття із вторсировини — бізнес переселенців з Донецька

Ольга Лекова. Скриншот: kanaldim.tv

Ольга Лекова — переселенка з Донецька. Вони з чоловіком займаються виготовленням меблів для укриттів. Це виробництво з вторсировини. Підприємці беруть на роботу переселенців, піклуються про природу та безпеку українців, планують розвивати свої потужності, аби й надалі бути корисними й разом наближати нашу перемогу, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У серпні 2014 року Ольга Ликова разом із родиною покинула рідний Донецьк і перебралася до Києва. Вдома жінка була успішною інженеркою-будівельницею, а чоловік мав власний бізнес.

"Ми втратили там все. Ми приїхали сюди взагалі без грошей. Тобто коли кажуть, що всі приїжджали з мішками грошей. Я не вірю, покажіть мені цих людей", — каже засновниця компанії з виробництва меблів Ольга Лекова.

Сповнені натхнення, сил та бажання змінити своє життя на краще сім'я ризикнула відкрити власний бізнес у столиці.

"Дуже було тяжко, але потихеньку почали розростатися. Ми почали з проєктування, потім здали ремонтно-будівельні роботи й перед повномасштабним вторгненням ми почали повністю будівництво приватного сектору", — додає Ольга Лекова.

Коли Росія розпочала повномасштабну війну, тікати вдруге родина не збиралася. Лишились у місті, зробили запас продуктів, потурбувалися про працівників і переховувались від обстрілів удома. Незабаром збагнули, як їхні знання та досвід можуть бути корисні державі.

"З квітня 2022 року ми почали доєднатися до волонтерських напрямків, до громадських організацій з відбудови. Тобто ми прораховували рішення, які мають бути там надалі, а можливо, тоді здавалося всім, що це робити зарано. Були певні кроки, які в принципі зараз діють", — розповідає підприємиця.

Пізніше почали проєктувати бомбосховище і створили компанію з виробництва меблів для укриттів. Також вклали в цю ідею свою давню мрію — виробництво з вторсировини. Спершу розробили прототип разом з хіміком-екологом і технологом. Далі орендували приміщення, закупили обладнання та почали виготовляти меблі з пластикових відходів — столи, стільці, парти й навіть лавки-трансформери.

"Наша основна продукція — це лава-ліжко. Вона легко розкладається, та складається, коли в ній нема потреби. Виконана повністю за державними стандартами, тобто уніфікована і може використовуватися в будь-якому укритті", — резюмує Ольга Лекова.

Сировину для виготовлення меблів підприємство купує у різних виробників з Київщини, а також використовує пластик, котрий присилають люди.

За десять місяців роботи вдалось створити понад 700 різних комплектів. Підприємство оснастили десятки укриттів по всій Україні: лікарні, молодіжні центри, школи та дитячі садочки.

Також цікаво: Деталі для ЗСУ з переробленого пластику: як школярі започаткували унікальний проєкт

Прямий ефір