Деталі для ЗСУ з переробленого пластику: як школярі започаткували унікальний проєкт

STEAM-лабораторія в Катюжанському освітньому центрі. Скриншот: kanaldom.tv

Команда школярів із села Катюжанка, що у Київській області, розробила унікальний проєкт. Вони переробляють пластик, виготовляючи із нього деталі для ЗСУ за допомогою 3D-принтерів. Спершу школярі збирають пластикові пляшки, сортують їх за кольором, переробляють та друкують необхідні деталі. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Команда школярів з деокупованого села Катюжанка вигадала унікальний проєкт, котрий вирішує одразу два завдання. Школярі спершу збирають пластикові пляшки, сортують їх за кольором, потім за допомогою ПЕТ-машини переробляють їх на спеціальну нитку для 3D-принтера і після цього друкують необхідні для військових деталі. У такий спосіб школярі роблять одразу дві гарні справи в рідному селі.

"Головна мета проєкту — це допомога військовим. Другорядна — очистити хоча б нашу ОТГ від пластикового сміття. Ми поєднали дві корисні штуки. Ми очищаємо землю від пластикового сміття і від того сміття, що суне зі сходу", — пояснює школяр-волонтер Кирило Гарнага.

Реалізація ідеї юних талантів стала можливою завдяки освітній фундації GoGlobal та і благодійного фонду SavED. Підлітки разом з науковими керівниками презентували свої соціально важливі проєкти та боролись за грант у п'ять тисяч доларів для їхньої реалізації.

"Дуже цікава історія. Спершу Катюжанська команда мала недостатньо переконливу презентацію, не до кінця зроблену бізнес-модель їхнього проєкту. Втім, ця поразка їх підсилила. Це мотивувало їх рухатися далі з допомогою ментора, народного Романа Лозинського провели у Львові  багато зустрічей. Зокрема, зустрілися з львівськими IT-кластером, запітчили знову свою ідею. Зрештою отримали п'ять тисяч доларів на реалізацію цього проєкту", — розповідає співзасновниця благодійного фонду SavED Анна Новосад.

Гроші від гранту команда витратила на облаштування шкільної лабораторії в рідному ліцеї. Підлітки з допомогою наукового керівника власноруч зробили у старому кабінеті ремонт, закупили 3D принтери і почали виконувати замовлення від знайомих військових.

"В STEAM-лабораторії вирішили зробити таке місце, де можна все реалізовувати. Є принтери, комп'ютери та проєктори. До цих освітніх лабораторій залучаємо дітей, які проводять там досліди, займаються та здобувають STEAM-освіту", — резюмував вчитель, науковий керівник Анатолій Пепеляєв.

Сьогодні у цій лабораторії робота майже не зупиняється. Школярі прагнуть перетворити свою наразі невеличку оборонну справу, на щось велике. Поки ж докладають зусиль до перемоги України.

Також цікаво: Цифровий освітній центр у Катюжанці: як з дітьми працюють тьютори

Прямий ефір