Мають бути і дрони, і серіали, і авторське кіно, і кіно для масового глядача, — директорка ДП "МПІУ" Юлія Островська на Зимовому кіноринку ОМКФ

Юлія Островська. Фото: facebook.com/odesaiff

22-24 січня в Києві відбулася важлива подія для українського кіно — перший від початку повномасштабного вторгнення росіян Зимовий кіноринок Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ).

Захід був традиційно присвячений знайомству з новинками кіноіндустрії та майбутнього кінопрокату. Також у рамках кіноринку відбувся День українського кінематографа "Єднання заради перемоги", який об’єднав кілька панельних дискусій. Учасники індустріального діалогу говорили про необхідність об’єднання зусилля виробників та дистрибуторів контенту задля взаємопідтримки під час війни; роль та значення кіно в інформаційній політиці держави та у вихованні патріотизму; механізми й актуальність підтримки державою кіноіндустрії під час війни; формати міжнародної співпраці та копродукції.

Участь у дискусії взяла директорка державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" Юлія Островська. Вона, зокрема розповіла про досвід державної підтримки виробництва фільмів та серіалів сучасної тематики для масового глядача у 2023 році, глядацький успіх перших прем’єр, важливість якісного кінопродукту для популяризації України у світі і для мінімізації споживання українцями розважального відеоконтенту з Росії.

"Я не розумію, чому ми постійно ставимо питання: дрони чи серіали? Мають бути і дрони, і серіали, і авторське кіно, і фестивальне, і для масового глядача. Наш ворог (Росія, — ред.) цих питань не ставить. У них є і дрони, і серіали. Ми повинні багато всього робити, щоб і на увесь світ показати, що у нас діється, і нашому глядачу дати різний контент. Хтось сприймає правду через таку документалістику як "20 днів в Маріуполі", хтось це осмислює через художній фільм, як "Буча". Звичайно, суспільство має бути поінформоване, на що і як витрачаються державні кошти і чому це важливо. Наприклад, що серіали — це наша конкретна відповідь тут і зараз на запит глядачів, які часто продовжують дивитись російське. Наша комедія "Новорічна шкереберть" — перша серія три дні була на першому місці в трендах YouTube, інші серії також були в топі. І я розумію, що в ці дні ці місця точно не займав російський продукт", — зазначила Юлія Островська.

В одній з дискусійних панелей в рамках Дня українського кінематографа ОМКФ "Кіно як частина інформаційної політики та патріотичного виховання" взяв участь т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. Він акцентував увагу на виховній функції кіно та зауважив, що фільми є важливим інструментом в інформаційній політиці, що формують світогляд українців, зокрема дітей.  

"Кінематограф має задовольняти потреби, згідно із нагальними запитами суспільства. Хтось хоче дивитися комедію чи детектив —  будь ласка, це дійсно важливо. Але водночас треба думати про те, яким може стати суспільство за кілька десятиліть, а значить — вже зараз створювати продукт, де закладено нові глибокі цінності, завдяки яким людина зможе стати кращою. Аби наступні покоління відчували себе культурно багатими", — сказав Ростислав Карандєєв.

Також у дискусіях взяли участь виконавчий продюсер фільму "Буча" Сергій Демидов,  кінопродюсер Сергій Лавренюк, голова Ради з державної підтримки кінематографії, кінопродюсер Артем Колюбаєв, СЕО FILM.UA Group Вікторія Ярмощук, кінопродюсер, актор Олексій Комаровський; кінопродюсер Ігор Савиченко, керуюча директорка ICTV, ICTV2, керівниця Starlight Doc Анастасія Штейнгауз, директор телевізійного бізнесу 1+1 media Максим Кривицький, режисер і військовослужбовець Ахтем Сеітаблаєв, директор Одеської кіностудії Андрій Осіпов, радниця відділу публічної дипломатії МЗС України Олена Іванчук та актор, військовослужбовець і член Ради з державної підтримки кінематографії Олексій Тритенко та інші. Модерували дискусії директорка ОМКФ Анна Мачух та ведучий, кінопродюсер Юрій Горбунов.

Прямий ефір