Люди, економіка, інфраструктура — ось три основи відновлення України, — Шмигаль

Денис Шмигаль. Фото: kmu.gov.ua

Міжнародні партнери України зможуть принести свій унікальний досвід та розуміння, як збудувати якісно нове середовище у зруйнованих і пошкоджених містах та селах. Про це сьогодні, 4 липня, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на сесії високого рівня "Рамка для сталого процесу відновлення в Україні" в межах Конференції з питань відновлення України, що відбулася в Лугано, Швейцарія, інформує "Дом".

Глава уряду наголосив, що за шість тижнів понад 3 тис. українських та міжнародних експертів, посадовців, парламентарів напрацювали тисячі сторінок свого бачення як відновлюватиметься після війни країна.

За словами Шмигаля, план відновлення України буде розділений на три ключові етапи:

  • відновлення зараз критичних для життя людей об’єктів;
  • recovery, відновлення після завершення бойових дій шкіл, лікарень, будівництво тимчасового житла;
  • довгострокова трансформація.

"Вона стосується всіх сфер, починаючи від освіти та медицини й закінчуючи зеленим переходом та новим військово-промисловим комплексом. Люди, економіка, інфраструктура — ось три основи відновлення України", — зазначив прем'єр-міністр.

Шмигаль повідомив, що уже зараз уряд формує електронну мапу України, де фіксуються всі збитки, завдані війною. Одночасно Офіс президента України, урядова команда, а також експерти з Київської школи економіки за міжнародними стандартами проводять роботу з оцінки загальних збитків.

Читайте також: Ключовим джерелом відновлення мають бути конфісковані активи РФ та російських олігархів, — Шмигаль про кошти для України

Прямий ефір