Ліцей №208 проти спеціалізованої школи №53: інтелектуальний батл київських випускників у програмі "Ліс рук"

У дев'ятому випуску другого сезону пізнавального проєкту "Ліс рук" в інтелектуальному батлі зійшлись учні двох київських шкіл — ліцей №208 проти спеціалізованої школи №53. 11-класники відповіли на запитання із ЗНО та НМТ різних років, аби довести, що саме вони є найрозумнішими, а їхня школа — найкращою. Переможця вікторини допоміг визначити ведучий Максим Узол.

У ліцеї №208 застосовують новітні сучасні технології. Навчальний заклад бере участь у міжнародних освітніх проєктах. Ліцей розташований у Дніпровському районі столиці. Спеціалізації підготовки: фізико-математична, економічна. З 5 класу учні поглиблено вивчають математику, українську мову та літературу, з 7-го — фізику, інформатику, а з 10-го розподіляються по двох спеціалізаціях. Класи физико-математичної спеціалізації мають наступні профілюючі дисципліни: математика, фізика, інформатика. Для класів економічної спеціалізації профілюючими є математика, географія, англійська мова, інформатика. 

У своїй роботі педагогічний колектив ліцею тісно співпрацює з Київським політехнічним інститутом, Київським славістичним університетом, Міжнародним університетом фінансів, радіофізичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститутом ринкових відносин та підприємництва.

Цей навчальний заклад було засновано 1904 року як приватна жіноча гімназія О. Титаренка. Наразі це спеціалізована школа №53 з поглибленим вивченням німецької мови, яка співпрацює із закладами освіти Німеччини через мовне стажування учителів та учнів. Навчальний заклад знаходиться неподалік від Золотих воріт у Києві.

Вікторина складається з 5 раундів. Від раунду до раунду умови та запитання ускладнюються. Перемога в різних раундах приносить команді різну кількість балів:

 • "Бліц" — 1 бал;
 • "Що за слово" — 2 бали,
 • "Експеримент" — 3 бали,
 • "Дуель капітанів" — 4 бали,
 • "Коронна тема" — 10 балів.

У Бліц-раунді одинадцятикласники відповідали на прості питання, на кшталт: 

 • У якому році почалася Друга світова війна?
 • Надлишком в атмосфері якого газу викликане глобальне потепління?
 • Хто написав вірш "Ти знаєш, що ти людина?"?
 • Хто є автором музики державного гімну України?
 • Хто відкрив, що Земля обертається навколо Сонця?

У цьому раунді перемогу здобув ліцей №208, відповівши правильно на п'ять питань. 

У розділі "Що за слово" членам команд довелося по черзі пояснювати своїм колегам терміни, не називаючи їх та спільнокореневі слова. Пропускати слова не можна, кожна команда має 3 хвилини. Команда ліцею №208 вгадала 10 слів — на три більше за опонентів.

Під час "Експерименту" командам дали практичне завдання з географії. На столах випускників опинилися прапори різних країн світу, однак без певних елементів, що зазвичай на них зображені. Вчителька географії білоцерківської гімназії №21 Оксана Горковенко попросила учнів повернути елементи геральдичної символіки на ті прапори, де вони мають бути. Команда ліцею №208 справилася із цим завданням без помилок, на відміну від своїх суперників.

Раунд "Дуель капітанів" — це випробування на швидкість та загальну ерудицію. Денису з ліцею №208 та Олексій зі спеціалізованої школи №53 довелося за одну хвилину давати якомога більше відповідей на питання з різних предметів. Денис обійшов опонента на чотири бали (5:1), чим приніс своєму навчальному закладу перемогу у цьому раунді.

Останнім раундом стала "Коронна тема" з можливістю здобути 10 балів. Команди по черзі обирали тему з наведених на екрані категорій: українська мова, українська література, всесвітня історія, історія України, алгебра, фізика, географія, секрет. Під кожною з них — одне питання, на яке за 30 секунд команді треба дати відповідь. Варіантів відповіді немає. Деякі з питань:

 • Який національний університет від самого початку задумувався як резиденція буковинських митрополитів?
 • У якому році вперше в історії при відкритті Олімпійських ігор в небо стали випускати голубів як символ миру?
 • Як називається двоопукла лінза, що знаходиться в організмі людини і не має кровоносних судин?

Випускники київського ліцею №208 дали 3 правильні відповіді, а представники спеціалізованої школи №53 — нуль. Таким чином у вікторині "Ліс рук" перемогла команда ліцею №208.

Попередні випуски програми "Ліс рук": 

Прямий ефір