Хто створює "суїцидальні групи" в соцмережах, розповів Антон Геращенко

Антон Геращенко. Фото: mvs.gov.ua

В Україні з'являються нові "суїцидальні групи" в соцмережах, які закликають підлітків до суїциду. Ними керують певні "куратори", які дають "завдання" дітям. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі програми "Право на владу", інформує "Дом".

Зокрема, підлітки публікують в таких групах в соцмережах фото з порізами та іншими каліцтвами, які вони завдають собі, виконуючи "завдання".

"Це порізи, які наносили собі діти, які отримували завдання в соцмережах, в так званих суїцидальних групах. Ці групи, як правило, створюють люди з ненормальною психікою, які хочуть самостверджуватися за рахунок того, що вони віддають вказівки через соціальні мережі несформованим особистостям. І діти, які не відчувають підтримки своїх батьків, знаходять в соцмережі ці групи і починають грати в цю гру", — розповів Геращенко.

"Куратори" дають підліткам "завдання" завдати собі різного роду каліцтва, останнє з яких — суїцид.

Часто учасниками цих груп стають діти, які не отримують належної уваги від батьків. Саме тому Антон Геращенко закликав батьків звертати увагу на своїх дітей, цікавитися їхніми справами і говорити про їхні проблеми.

Зазначимо, якщо в середньому за рік в Україні фіксують близько 60 спроб підліткового суїциду, то тільки за два місяці 2021 року їх були вже 25, а в березні — нове загострення і нові жертви. Випадки прийому великої кількості таблеток підлітками сталися в місті Умань Черкаської області, в Добропіллі Донецької області, в Житомирській області, в місті Калуш Івано-Франківської області тощо. Але в цих випадках підлітків вдалося врятувати, на відміну від Боярки, де прийом медпрепарату закінчився смертю дівчинки.

Раніше Антон Геращенко розповів, що в Україні є випадки затримання осіб, які поширювали такі пости в соцмережах. Проте точково блокувати сторінки або групи ззовні технічно неможливо — така функція доступна тільки власнику соцмережі.

Читайте також: Безпека дітей в інтернеті: МОН розробило рекомендації для батьків та педагогів

Прямий ефір