"Головне завдання Путіна — нагнітати психоз": навчання Росії на тлі повідомлень про вторгнення прокоментували експерти (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: uatv.ua

Росія проводить навчання тепер уже з двох сторін українського кордону. На півночі — спільні з білорусами та з півдня — морські, в акваторіях Чорного та Азовського морів. Напередодні десятки бойових кораблів РФ вийшли на маневри біля тимчасово окупованого Криму. Водночас Росія продовжує збільшувати чисельність своїх військ і біля східних кордонів з Україною. Країна виявилася оточеною російськими військовими з трьох сторін кордону, повідомляє "Дом".

Російська авіація, винищувачі, системи протиповітряної оборони, танки, зенітні комплекси, бронетехніка та близько 30 тис. військових розміщено на кордоні з Україною. 10 лютого Росія розпочала у Білорусі навчання "Союзна рішучість-2022". Маневри з використанням ядерної зброї відбуваються на п'яти білоруських полігонах.

Майже одночасно з ними Москва розпочала маневри біля узбережжя тимчасово окупованого Криму. Від 13 до 19 лютого Росія закрила частину акваторії вздовж українського узбережжя Чорного та Азовського морів та заблокувала її для судноплавства. До того ж близько сотні тисяч російських військових та техніки, які Росія зосередила в районі Донбасу.

Концентрація флоту та російських військ на кордоні з Україною, морська блокада — це частина інформаційної та гібридної війни. На думку експертів, Росія намагається нав'язати Україні свою позицію — прямий діалог із представниками незаконних збройних формувань (НЗФ) та вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) до деокупації регіону. А Захід — відмовитись від санкцій та розширення НАТО на Схід.

"Україна навіть не є основною метою. Основною метою є США та союзники США в Європі. Росія показує свої військові можливості і хоче найслабші ланки в НАТО, якими є Угорщина, як виявилося і Франція, яка схильна до компромісів, та Італія, не дати НАТО виступити єдиним фронтом проти РФ", — каже незалежний військовий оглядач Олександр Алесін.

"Головне завдання Путіна (Володимир Путін — президент РФ, — ред.) — нагнітати психоз, щоб домогтися якнайбільше поступок колективного Заходу, американців та європейців. Це у нього психологія пацана з підворіття, який грає на межі фолу в розрахунку, що все-таки в останній момент злякаються і приймуть його умови", — вважає політолог-конфліктолог Аріф Юнусов.

Наприкінці грудня американські ЗМІ повідомили, що російське вторгнення може розпочатися з моря. Пізніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що нова агресія — вже з повітря — відбудеться під час Олімпіади у Пекіні. Експерти вважають, що до закінчення Ігор нападу не буде.

"Єдиний союзник Путіна сьогодні — Китай. Він в ізоляції, у його друзях лише авторитарні режими, а з геополітичного погляду це — Китай. А Китай дуже не хоче, щоб у період Олімпіади в Пекіні щось могло затьмарити і тим самим відвернути увагу від такої важливої ​​для ідеологічної машини Китаю події, як Олімпіада", — коментує Юнусов.

"Росія не готує сухопутного наступу. Спочатку буде удару завдано ракетними та авіаційними силами РФ. Якщо Путіна громадська думка і оточення його змусить зробити таку акцію", — додає Алесін.

Українська влада закликає не панікувати. Дипломати ведуть активні перемовини, армія проводить навчання. У штабі операції Об'єднаних сил (ООС) наголошують, що ситуація під контролем.

"Підрозділи Об'єднаних сил регулярно проводять заходи бойової підготовки та мають все необхідне для стримування збройної агресії. Всі підрозділи чітко виконують взяті на себе зобов'язання щодо дотримання Мінських домовленостей та перебувають у готовності до своєчасного адекватного реагування на потенційні загрози. Зберігайте спокій та вірте Збройним силам України", — повідомив командувач Об'єднаними силами генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Тим часом у Вашингтоні заявили, що публікують дані своєї розвідки, щоб зірвати плани Путіна щодо вторгнення та не дати йому звинуватити в цьому Україну чи світ.

Читайте також: З прапорами та закликами "Стоп Путін": у світі відбуваються акції на підтримку України (ФОТО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що дипломатичний шлях — це єдиний шлях щодо деескалації ситуації та деокупації. Україна аналізує всю інформацію щодо ймовірності повномасштабного вторгнення Росії на територію держави та має покладатися винятково на свої сили.

А прем'єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до українців на тлі загрози вторгнення Росії. Він закликав громадян зберігати спокій, оскільки армія готова дати відсіч агресору.

Читайте також: Підсумки 13 лютого: розмова Зеленського та Байдена, польоти над Україною та громадянська оборона (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір