FREEДОМ у лютому: відзнака ГУР МО, посилення комунікації з аудиторією, старт нових проєктів та тематичні спецефіри

У лютому канал для російськомовних глядачів за кордоном FREEДОМ увійшов до топ-10 комунікаційних інструментів державного проєкту по добровільній здачі в полон росіян "Хочу жити", провів спецмарафони до другої річниці повномасштабного вторгнення та 10-ї річниці спротиву окупації Криму, а також став співорганізатором форуму "26-2-14: Війна почалась у Криму".

Традиційно високою увагою російськомовних глядачів за кордоном користувались заяви президента Володимира Зеленського, інформація про події на фронті, процес так званих "виборів" у РФ та погіршення добробуту росіян, боротьба корінних народів РФ за незалежність та збереження самоідентичності. Найбільше переглядів — 3,2 млн, з яких 98,1% перегляди з-за кордону — отримала резонансна заява Володимира Зеленського про брехню Кремля щодо справжніх втрат російської армії. Аудиторія сюжету: 

  • з Росії — 68,8%, 
  • з Узбекистану — 11,1%, 
  • з Казахстану — 4,2%, 
  • з Таджикистану — 2,2%, 
  • з Киргизстану — 2,1%. 

1,3 млн переглядів, з яких 97,9% перегляди з-за кордону, отримала іронічна відповідь Володимира Зеленського про неможливість переговорів з Путіним через відсутність його бажання припинити війну. 

  • 68,1% становлять перегляди з РФ, 
  • 8,5% — з Узбекистану, 
  • 4,2% — з Казахстану, 
  • 2,1% — з Таджикистану.

У лютому FREEДОМ провів низку тематичних марафонів присвячених пам'ятним датам для донесення аудиторії за кордоном україноцентричних наративів. До другої річниці повномасштабного вторгнення FREEДОМ провів спецмарафон, щоб нагадати російськомовним глядачам по всьому світу, як Україна щодня протистоїть навалі країни-агресора, змушуючи її платити за свої злочини. 

До 10-ї річниці спротиву окупації Криму редакція FREEДОМ підготувала низку матеріалів і провела спеціальний інформаційний марафон "10 років Кримського спротиву російській окупації", присвячений боротьбі України за звільнення півострова від загарбників. В ефірі та на діджитал-майданчиках FREEДОМ відбувся показ проєкту власного виробництва телеканалу FREEДОМ "Спеціальний репортаж" про зрадників, які допомагали в захопленні та окупації Криму, переслідування та репресії незгодних з окупаційним режимом, знищення кримськотатарської ідентичності, а також героїчний спротив кримчан. Випуск був представлений англійською мовою для глядачів UATV English та арабською мовою для глядачів UATV Arabic. 

У лютому в ефірі телеканалу FREEДOM відбулася прем’єра проєкту власного виробництва "Високий кабінет" — цикл ексклюзивних інтерв’ю Олега Борисова з топовими політиками. Прем'єрний випуск з першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою вийшов у переддень 10-х роковин окупації Криму  та був присвячений питанням деокупації, важливості збереження та розвитку кримськотатарської мови, порушення прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, іншим пріоритетним завданням української дипломатії у роботі з міжнародними партнерами.

FREEДОМ систематично висвітлює кризові явища в Росії, які сприяють її трансформації та деколонізації. Редакція FREEДОМ протягом лютого випустила низку програм, присвячених боротьбі корінних народів РФ за власну незалежність, відродження їх історичної пам'яті й національної ідентичності. Випуск "Скарби нації" з Денисом Похилою розповідає про нищівну колоніальну політику РФ проти народів Сибіру. Випуск проєкту "Народ" з Геннадієм Куркіним знайомить аудиторію з історією жителів Республіки Алтай, які попри репресивну політику Кремля намагаються зберегти свою самоідентичність та вибороти право на незалежність.

У зв'язку з проведенням "виборчих" перегонів у Росії інтерес російськомовних глядачів був прикутий до цієї теми. Черговий випуск проєкту "Кандидат" з Ксенією Барвіненко викриває передвиборчу брехню Путіна — не підвищувати пенсійний вік зібрав 99 тис. переглядів: 93% — з Росії, а 99,4% —  загалом перегляди з-за кордону.

Також ДП "МПІУ" разом з представництвом президента України в Автономній Республіці Крим, Кримською платформою та Фондом "Партнерство задля стійкості України" стало співорганізатором форуму "26-2-14: Війна почалась у Криму". Трансляція наживо відбулась на YouTube-майданчиках ДП "МПІУ" UATV.Українською та UATV.English (англійською мовою). Ведучі FREEДОМ Ксенія Смирнова та Олег Борисов стали модераторами заходу.

За 23 місяці мовлення загальний показник переглядів контенту під брендом FREEДОМ на всіх діджитал-майданчиках ДП "МПІУ" та партнерів сягнув 10,1 млрд переглядів, з них 157,5 млн — у лютому. Частка переглядів FREEДОМ з території РФ на YouTube-майданчиках ДП "МПІУ" залишалась стабільно високою — 62,4%. Загальна частка переглядів з-за кордону на майданчиках іномовлення у лютому становила 90,8%, середньозважений показник для YouTube-каналів ДП "МПІУ" та партнерів також зріс до 80,9% загалом з-за кордону, 39,37%  —  з РФ.**

У топі зарубіжних країн за переглядами FREEДОМ в YouTube у лютому були: Росія (62,4%), Казахстан (5%), Узбекистан (3,6%) та Білорусь (2,3%). Першу п’ятірку міст традиційно складають російські міста, у січні це — Москва, Санкт-Петербург, Краснодар, Єкатеринбург та Ростов-на-Дону, що підтверджує чітке потрапляння контенту FREEДОМ у запити російськомовної аудиторії за кордоном.

Варто відзначити, що постійний зворотний зв’язок з глядачами команда каналу отримує у YouTube спільноті, через опитування, чат-бот у Telegram, на який люди можуть звернутися, щоб повідомити про порушення своїх прав (особливо важливий такий канал зв'язку для жителів Росії і Білорусі), коментарі в диджитал, публікації у ЗМІ. Наприклад, у лютому редакція FREEДОМ провела у спільноті свого YouTube-каналу бліц-опитування про країну, з якої глядачі дивляться канал. За дві доби у ньому взяли участь 15 тисяч людей. 69% вказали, що дивляться FREEДОМ з Росії, 12% — з країн Європейського Союзу, 8% — з Казахстану, 11% обрали іншу відповідь. 

У лютому FREEДОМ був відзначений ГУР МО як один з топ-10 комунікаційних інструментів державного проєкту з добровільної здачі в полон для російських військовослужбовців, які не хочуть воювати проти України. Про це в ефірі телеканалу розповів речник "Хочу жити" Віталій Матвієнко. Радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської Франак Вячорка наголосив на важливості роботи FREEДОМ як альтернативного джерела правдивої інформації для білорусів.

У лютому сумарне охоплення Telegram-акаунтів каналу — FREEДОМ та FREEДОМ. LIFE — зросли до 12 млн. Продовжили зростати перегляди FREEДОМ на платформі TikTok — 5,5 млн переглядів за місяць. Перегляди FREEДОМ у Facebook склали 4,4 млн.

Протягом лютого частка переглядів матеріалів сайту телеканалу FREEДОМ російською мовою становила 72% та англійською — 8 %. У топі переглядів: провальні спроби загарбників прорвати українську оборону на авдіївському напрямку та погіршення добробуту росіян через збільшення витрат на війну. Сумарна кількість переглядів трансляцій ефіру FREEДОМ на сайті — 375 тисяч.

*Загальні показники на всіх диджитал-майданчиках (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram) ДП "МПІУ" та на майданчиках  партнерів — українських медіагруп, на яких виходить контент під брендом FREEДОМ.

**Дані, наведені в матеріалі, станом на 29.02.2024. Джерела даних: аналітичні інструменти диджитал-платформ; Google Analytics, YouTube Studio каналів FREEДОМ та партнерів.

Прямий ефір