Це законопроєкт про великі гроші: ухвалення "ресурсного" закону прокоментувала Кравчук

Євгенія Кравчук. Фото: kanaldom.tv

Ухвалений Верховною Радою так званий ресурсний законопроєкт № 5600 торкнеться насамперед великого бізнесу та дасть змогу залучити у вигляді податків та зборів до держбюджету 2022 року додатково 18 млрд грн. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла народна депутатка, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Крупний інвестор має платити справедливу ціну. І ця ціна має йти до бюджету України, а потім з’являтися у вигляді пенсій, у вигляді зарплат медикам. Ми ж хочемо медикам підняти заробітні плати, ми ж хочемо індексувати пенсії, ми ж хочемо, щоб виплати не мали просто смішний вигляд порівняно з європейськими", — сказала вона.

Кравчук зауважила, що великий український бізнес, наприклад, за послуги залізниці в Європі платив у кілька разів більше, ніж в Україні.

"Тобто в Європі не можна, перепрошую, "намахувати" державу. А в Україні, коли ти домовлявся, мав політичний вплив, то платив якісь копійки. Тому зараз уже жодних преференцій немає", — сказала нардепка.

Вона наголосила, що ухваленим законом також збільшується еко-податок на викиди.

"А всі ці підприємства — ще й найбільші забруднювачі в країні. І від того відзначається й онкологія у людей, які проживають у цих індустріальних регіонах, і багато іншого", — додала Кравчук.

Законопроєкт дасть змогу залучити значні кошти до державного бюджету.

"Тому це дійсно законопроєкт про великі гроші. Це плюс щонайменше 18 млрд грн до бюджету 2022 року", — сказала політикиня.

Голосування за підсумковий законопроєкт про держбюджет-2022 у Верховній Раді заплановано на 2 грудня.

"І ми побачимо там збільшення видатків на військових, на медиків, на освіту, на культуру. А ці гроші можуть взятися не з повітря, а із чесно сплачених податків. Зокрема з таких податків, які сплачує великий бізнес", — акцентувала Кравчук.

Також "ресурсний" законопроєкт стосується аграрної галузі.

"Ми вивели з-під закону всі городи, які розташовані в межах населених пунктів. Все, що за межами, — це те, що обробляють фермери, й фактично вони взагалі поза легальним полем. Тобто взагалі нічого не сплачують. А тут є білий аграрний бізнес, який сплачує податки, має сотні людей, сплачує за них ПДФО, і вони кажуть: чи можна нам рівні умови? От і все", — підсумувала Кравчук.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": розслідування держперевороту, підготовка диверсій РФ та рішення Ради

Нагадаємо, 30 листопада Верховна Рада ухвалила загалом законопроєкт № 5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень", який стосується підвищення деяких податків і зборів. Законопроєкт передбачає зміну ставок низки податків, зокрема:

  • запроваджує мінімальне податкове зобов'язання для власників сільгоспземлі — 5% від вартості землі щорічно;
  • збільшує розмір акцизу на алкоголь на 5%;
  • збільшує ставку екологічного податку викиди вуглекислого газу в 3 рази;
  • збільшує податок на видобуток руди.

Ухвалення закону дасть змогу залучати до бюджету щонайменше 50 млрд грн на рік.

Читайте також: З податком на третю квартиру: нардепи домовилися про "ресурсний" законопроєкт

Прямий ефір