ЄС готовий ввести нові санкції проти РФ через порушення прав людини в Криму та на Донбасі

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Євросоюз готовий застосувати до Росії новий режим глобальних санкцій через порушення прав людини в окупованому Криму та на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей. Про це від імені верховного представника ЄС із закордонних справ Жозепа Борреля заявив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє "Дом".

Дія європейських санкцій щодо Росії пов'язана з повним виконанням Мінських угод і окупацією Криму, наголосив віцепрезидент Єврокомісії.

"Ми також ввели новий режим санкцій. Він дозволяє Європейській Раді заморожувати активи та вводити заборони на поїздки осіб, які вчинили серйозні порушення прав людини. Якщо до цього закличуть держави-члени, ми готові скористатися глобальним режимом санкцій ЄС у сфері прав людини проти Росії", — заявив Домбровскіс.

Режим припинення вогню на Донбасі, введений в 2020 році, став проривом, але прогрес на шляху до мирного врегулювання конфлікту надто повільний, зазначив дипломат.

"Тоді як Україна заслуговує на похвалу за її конструктивний підхід та зусилля президента Зеленського, Росія повинна відповісти взаємністю. ЄС очікує, що Росія скористається своїм значним впливом на підтримувані нею збройні формування. В Європі у XXI столітті немає місця для застосування сили для зміни кордонів суверенної держави", — сказав віцепрезидент Єврокомісії.

Він нагадав, що Євросоюз підтримує Україну з самого початку російської агресії в Криму і на Донбасі.

"Україна як і раніше займає важливе місце в європейському порядку денному... Наша підтримка незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів непохитна з моменту початку агресії в південних і східних регіонах країни", — запевнив Домбровскіс.

Раніше нові санкції проти РФ обговорили міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель.

Читайте також: Країни Балтії та Польща планують ввести санкції проти РФ через ув’язнення Навального

Прямий ефір