Друк людських сердець на 3D-принтері: чи стане проєкт стенфордських вчених конкурентом донорства

Серце, надруковане на 3D-принетрі. Скриншот: kanaldim.tv

Фахівці зі Стенфорда створили амбітний проєкт. Він дозволяє легко і швидко надрукувати людське серце, яке функціонує. Це неймовірне досягнення та можливість врятувати людські життя не очікуючи на чергу в банку донорів. Більше про унікальний проєкт та результати випробувань дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Світ, у якому можна замовити донорський орган, а не очікувати його. До цього науковці наблизилися як ніколи раніше. Фахівці зі Стенфорда створили амбітний проєкт, який дозволяє легко і швидко надрукувати людські серця, які функціонують. Відтепер за допомогою так званого біо реактора можна виробляти різні типи клітин, необхідні для створення органу. Ці клітини є своєрідним чорнилом для 3D-принтера. Фахівець з клітинної біології Євген Деніс пояснює, як це може працювати на прикладі створення тканини зі стовбурових клітин.

"Ця тканина могла б інтегруватися до складу організму і повноцінно взаємодіяла з ним, повноцінно ліквідовувала дефект, відкривала для пацієнта абсолютно нові перспективи здорового життя. Яка могла б бути дивовижною, прекрасною, сучасною футуристичною альтернативою, різним не механічним засобом", — пояснює клітинний біолог Євген Деніс.  

Тільки но буде отримана достатня кількість клітин, дослідники надрукують серце та проведуть тести на ефективність. Мета виробляти по одному серцю кожні два тижні. Наступний етап імплантація надрукованих сердець свиням, щоб перевірити, чи зможуть вони функціонувати та підтримувати життя належним чином.

"Чи будуть вони здатні протистояти руйнуванню з часом, чи залишаться вони стабільними. Технології швидко розвиваються, ми сподіваємося, що все вийде. Це дуже ризикований проєкт. Ми намагаємося друкувати серцебиття, застосовуючи 3D-друк", — резюмує біоінженер, провідний дослідник проєкту з друку серця Майк Скайлар-Скотт.

Досліди на свинях триватимуть протягом п'яти років. Тільки після завершення тестування можна буде говорити про вживлення надрукованих органів в людський організм. А проте, це дослідження є багатонадійним кроком на шляху до майбутнього, де черга на донорські органи перестане існувати. Проєкт дозволить не тільки врятувати численні життя, але й стане поштовхом у розвитку медицини в області заміни інших органів.

Також цікаво: Нова технологія лікування серця — прорив українських науковців

Прямий ефір