ДП “МПІУ” повідомляє про оголошення конкурсу

Під час протистояння України зі збройною та інформаційною агресією з боку російської федерації є нагальна потреба у зміцненні інформаційного простору України та задоволенні потреб іноземної аудиторії. У нових реаліях повномасштабної війни та героїчного спротиву українців, мільйонів переселенців, надзвичайної міжнародної підтримки, ДП «МПІУ» продовжує свою місію, що полягає у консолідації української та світової спільноти довкола «українського порядку денного», знайомства світу з феноменами української багатонаціональної ідентичності, хоробрості, згуртованості й патріотизму.

ДП «МПІУ», відповідно до Положення «Про організацію та проведення мистецького конкурсу для реалізації розвитку діджитал-платформи Державного підприємства «МУЛЬТИМЕДІЙНА ПЛАТФОРМА ІНОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ»», затвердженого Наказом ДП «МПІУ» від 17.03.2023 року № 19 та Статуту ДП «МПІУ», оголошує про початок проведення мистецького конкурсу для відбору ідей та концепцій, забезпечення їх реалізації  та створення різножанрових інформаційних матеріалів текстового характеру, для подальшого розміщення на діджитал-платформі Державного підприємства  «Мультимедійна платформа іномовлення України»  з метою просування у світі українського інформаційного  продукту та для виконання завдань державного іномовлення України.

Метою конкурсу є відбір конкурентоспроможних ідей та концепцій різножанрових інформаційних матеріалів текстового характеру, які будуть висвітлювати для жителів Європи та США події в світі з означенням позиції України щодо цих подій.

Завданням конкурсу є створення різножанрових інформаційних матеріалів текстового характеру, які будуть використовуватись та розміщуватись на діджитал-платформі ДП «МПІУ» для інформування іноземної аудиторії.

Тип: тематичний журналістський твір, авторський інформаційний матеріал, стаття, аналітичний матеріал, огляд,  інтерв’ю тощо.

Жанр: інформаційний, аналітичний, художньо-публіцистичний матеріал тощо.

Напрямок: політика, соціум, мистецтво і культура, екологія, технології, права людини, соціальні питання тощо.

Обсяг: не менше 2000 знаків один матеріал.

Мова: українська та англійська (тексти повинні бути оформлені на фаховому рівні володіння мовою).

Вимоги до матеріалів:

  • орієнтування на іноземну аудиторію;
  • текстові матеріали повинні містити просування українських наративів (наприклад: інформаційний матеріал про глобальні речі з залученням до матеріалу українських історій);
  • виклад матеріалу про різні країни світу з використанням особливостей цих країн та України;
  • позиціювання українців та України як частини Європи;
  • матеріал має бути вміло, логічно та актуально підібраний;
  • факти повинні бути чітко викладені, інформація осмислена та логічно подана;
  • при створенні матеріалів обов’язково необхідно дотримуватись принципів та норм моралі, українського та міжнародного законодавства, етичних норм; принципів журналістики та правил журналістської етики;
  • матеріали повинні бути подані з різнобічним підходом до висвітлення інформації,  з поєднанням репортажних, аналітичних та інших підходів;
  • матеріали, які будуть подаватись учасниками для участі в мистецькому конкурсі, мають бути оригінальними та не порушувати права та інтереси третіх осіб.

Для участі у конкурсному відборі учасники подають до ДП «МПІУ» наступні документи:

1. Заявка.

2. Лист-гарантія.

3. Документи, які характеризують проєкт (у довільній формі опис ідеї та концепції проєкту який подається на конкурс).

4. Виписка або витяг.

5. Довідка про кваліфікацію працівників учасника з зазначенням досвіду роботи з українськими та міжнародними ЗМІ та досвід роботи за напрямком на який оголошено мистецький конкурс.

6. Довідка про наявність в учасника перекладачів з досвідом роботи та/або інформація, що підтверджують рівень володіння англійською мовою на фаховому рівні.

7. Довідка про наявність матеріально-технічної бази.

8. Довідка про доступ до інформації, матеріалів інформаційних агентств, інформаційних баз для створення матеріалів (у довільній формі мають бути вказані агентства з якими укладені договори).

9. Інформація про наявність контактної бази з експертами, лідерами думок, що є авторитетними для Українців, жителів Європи та США.

10. Не менше трьох прикладів інформаційних матеріалів текстового характеру будь-якого жанру, типу та напрямку (не менше 2000 знаків) українською та англійською мовами.

Участь у конкурсі можуть прийняти юридичні особи будь-якої форми власності, що зареєстровані на території України відповідно до чинного законодавства, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб таких юридичних осіб немає громадян російської федерації, а також фізичні особи – підприємці зареєстровані на території України.

Документи, які подаються на конкурс мають бути викладені державною мовою.

Датою одержання заявок вважається дата їх надходження на електронну адресу ДП «МПІУ».

Документи надсилаються на електронну адресу: [email protected] одним листом, а в разі необхідності кількома листами, з однією темою. Тема повинна містити назву учасника.

Документи подаються підписаними уповноваженими особами у сканованому вигляді (формат PDF), кожен документ окремим файлом.

Кінцевий термін подачі заявок на участь у конкурсі та матеріалів (в друкованій та електронній формах)  03.04.2023 року до 18:00 (включно).

Заявки, подані після завершення зазначеного в оголошенні строку приймання документів не розглядаються.

Результати конкурсу будуть повідомлені, шляхом публікації на офіційному веб-сайті.

В залежності від кількості отриманих заявок, оголошення результатів конкурсу може бути перенесено про що організатором конкурсу  буде повідомлено додатково.

Контактна особа та телефони для довідок: (044) 586-41-90 Адамович Владислав.

Звертаємо увагу на те, що ДП  «МПІУ» у своїй діяльності керується Законом України «Про публічні закупівлі» та Постановою Кабінету Міністрів України № 1178 від 12 жовтня 2022 р.

Відповідно до Указу Президента України від 25 травня 2017 року № 133 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким застосовано санкції до поштових сервісів, зокрема, «Яндекс», «Яндекс. Україна», «Mail.ru», «Mail.uа», ДП «МПІУ» не прийматиме заявки із зазначених сервісів.

Прямий ефір