Дієва та безпечна чи просто модна? Експертка розкрила секрети кето-дієти

Кето-дієта. Скриншот: kanaldim.tv

Кето — спосіб харчування, який обмежує споживання вуглеводів. Її прихильники впевнені, що таким чином тіло безпечно спалює жири та довго може залишатися струнким. Чи справді кетогенна дієта корисна і не завдасть шкоди організму, дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Кетогенною дієтою, або кето, захоплюються чимало відомих людей. Особливо акторів. Її шанувальниками є, зокрема, Голлі Беррі, Меган Фокс та Г'ю Джекман. Прихильники такого способу харчування переконані, що їхнє тіло безпечно спалює жири та довго залишатиметься струнким.

"Кето-дієта була розроблена для пацієнтів, які страждали на цукровий діабет, хворобу Альцгеймера і різні види метаболічного синдрому. Вона складається з правильних жирів на 70%, з білків — на 25% і лише 5% відводиться на прості вуглеводи", — пояснила доцентка кафедри внутрішньої медицини КНУ ім. Шевченка Лідія Буцька.

Кето-дієта допомагає контролювати рівень глюкози в крові та позбутися залежності від солодкого. Саме цукор є причиною розвитку багатьох захворювань, яких можна було б уникнути.

"Коли ти почнеш вживати наркотичну речовину, всі рецептори перебудовуються. Тобто, якщо спочатку досить високий поріг чутливості до цукру, то потім цей поріг знижується і людині потрібна більша доза цукру, щоб відчути задоволення", — додала науковиця.

Замість цукру можна потішити себе ягодами. Солодке досить швидко насичує організм, але на короткий проміжок часу, кажуть фахівці. Корисні жири дозволяють довше обходитись без їжі й при цьому не відчувати голоду. Це всі види насіння та горіхів, чіа, насіння льону, авокадо.

Крім цього, кетогенна дієта дозволяє вживати сало, м'ясо, вершкове масло, молоко, сир, йогурт та сметану. Щодо білкових продуктів, то дієтологи радять додати до раціону яйця, жирну рибу та морепродукти. Звісно, якщо у вас немає на них алергії. Ще один інгредієнт дуже важливий при кето-дієті — зелені овочі.

"Зелені овочі насправді корисні майже для всіх. На них виникає найменше алергічних реакцій. Зелені овочі містять в собі високий відсоток рослинних протеїнів", — пояснила Лідія Буцька.

Варто уникати хліба, випічки, круп, бобових, макаронних та кондитерських виробів, цитрусових, бананів, винограду та солодких напоїв. Харчування є основою нашої внутрішньої біохімії. Якщо людина вживає корисні продукти, вона енергійна, швидко відновлюється після стресів, має гарний метаболізм.

"Звісно кето-дієта корисна, але потрібно розуміти, як саме її дотримуватись", — резюмувала Лідія Буцька.

Та слід пам'ятати, що кетогенна дієта протипоказана людям, які страждають на діабет першого типу, мають жовчнокам'яну хворобу, проблеми з нирками чи печінкою. Крім цього, якщо людина тривалий час не їсть достатню кількість бобових, фруктів чи злакових, може з'явитись дефіцит певних поживних речовин.

Тож, якщо є проблеми зі здоров'ям, то не варто піддаватися спокусі швидкого схуднення лише тому, що це популярний тренд. Краще дотримуватися збалансованого харчування, вести здоровий спосіб життя та не займатися самолікуванням. Це, переконують фахівці,  допоможе мати гарний вигляд та настрій.

Також цікаво:

Прямий ефір