Дипломатія заради миру: як Україна стримує російську ескалацію, розповів Кулеба

Дмитро Кулеба. Фото: mfa.gov.ua

Протягом 2021 року Москва вдалася до двох загрозливих та безпрецедентно масштабних ескалацій щодо України: стягування військ навесні та нових загроз вторгнення восени, які тривають донині. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, сьогодні, 18 грудня, повідомляє прессслужба МЗС, інформує "Дом".

За його словами, завдяки активним діям президента Володимира Зеленського та української дипломатії, Україні вдалося заручитися підтримкою міжнародних партнерів та стримати російську ескалацію навесні, а також ініціювати втілення комплексного пакета стримування РФ восени 2021 року.

"Активна дипломатична діяльність президента України Володимира Зеленського та Міністерства закордонних справ дозволила знизити напругу під час російської ескалації навесні. Нині завдяки цій дипломатичній роботі нам вдалося консолідувати світову коаліцію на підтримку України, а головне — ініціювати в листопаді роботу над втіленням комплексного пакета стримування Росії, основні параметри якого ми сформували та запропонували партнерам. Цей пакет включає політичну та безпекову підтримку України, розробку жорстких санкцій проти держави-агресора на випадок подальшої ескалації", — розповів Кулеба.

Він зазначив, що МЗС України як навесні, так і зараз, працює у посиленому антикризовому режимі та перебуває у постійному контакті із союзниками та партнерами задля стримування агресивних дій РФ.

"Все це дипломатія заради миру", — наголосив міністр.

У пресслужбі нагадали, що протягом 2021 року Дмитро Кулеба провів 53 телефонні розмови та раунди перемовин з метою мобілізації міжнародної підтримки України на тлі агресивних дій Росії.

Читайте також: Позитивний імідж та протидія РФ — пріоритети зовнішньої політики України назвав Кулеба

Нагадаємо, раніше Дмитро Кулеба назвав топ-10 дипломатичних перемог України у 2021 році. За його словами, це був гарний рік для дипломатії України.

Прямий ефір