Чемпіон світу із заварювання чаю розкрив секрети правильного вибору листя і приготування напою

Дмитро Філімонов. Фото: kanaldom.tv

15 грудня відзначають Міжнародний день чаю. Чемпіон світу із заварювання чаю Дмитро Філімонов точно знає, яким має бути його смак. Аби обрати якісний сорт, майстер особисто відвідує та вивчає чайні плантації у різних країнах. Заради чаю Дмитро покинув IT-сферу, почав мандрувати й зрештою знайшов свій авторський стиль заварювання. Як правильно це робити, аби максимально розкрити смак, він розповів у сюжеті "Ранку Вдома".

На світових змаганнях із заварювання чаю українець Дмитро Філімонов навіть випередив китайців. Аби обрати якісний сорт майстер особисто відвідує та вивчає чайні плантації у різних країнах. Обирає фермерські високогірні різновиди, адже інші можуть бути небезпечними. 

"Плантації, які розташовані на рівнинах, де спекотно, волого і дуже багато всіляких жучків та грибків, заливають фунгіцидами, пестицидами, гербіцидами. Все це потім потрапляє в супермаркети", — пояснює він.

Чисте чайне листя інколи можна оцінити на око. Наприклад, в якісному чорному чаї треба шукати коричневі вкраплення, каже знавець.

Заради чаю Дмитро колись кинув IT-сферу, де працював понад 10 років. Почав мандрувати, вивчати чай і знайшов свій авторський стиль заварювання. Користується пропорцією один грам на 100 мілілітрів. Усіх секретів не розкриває, але для домашнього приготування радить заварювати листя орієнтовно три хвилини. Температура води — 90 градусів. Потім розливати по чашках. В асортименті Дмитра — чаї із В'єтнаму, Грузії, Китаю та Індії. 

"Мій улюблений чай, моя улюблена плантація — регіон Дарджилінг. Там роблять найкрутіші чаї — чорні, улуні. В Індії дуже багато регіонів, котрі дуже брудні з погляду екології. Тому треба дивитись, з якої плантації приїхав чай і вимагати від постачальника якийсь сертифікат на важкі метали", — каже Дмитро.

Тож не дарма найбільші знавці чаю у світі першу заварку завжди зливають. Однак токсична доза навіть чистого від хімікатів духмяного напою все ж таки існує. За деякими дослідженнями це 12 чашок на день.

Читайте також: Зі "Старлінком" та бандерпіччю: як в Україні працюють "назламні" пункти обігріву

Прямий ефір