Боснія і Герцеговина — Україна: прогноз матчу плей-офф за місце на Євро-2024

Тренування збірної України з футболу. Фото: uaf.ua

Збірна України готується до першого матчу півфіналу відбору плей-офф чемпіонату Євро-2024 проти Боснії та Герцеговини, який відбудеться 21 березня. Команда Сергія Реброва тренується в іспанській Марбельї. Про національну футбольну збірну та її суперника розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Від 14 березня збірники, що представляють клуби української Прем'єр-ліги, а також Олександр Зінченко та Ілля Забарний, що виступають у Прем'єр-лізі Англії, вже готуються до матчу проти Боснії та Герцеговини. До прибуття інших українських легіонерів їхні місця посіли футболісти молодіжної збірної, які допомагають організувати повноцінний процес тренувань. Гравці тренуються на полі футбольного центру "Банус" у Марбельї.

Гру проти боснійців сміливо можна назвати першим березневим фіналом для команди Сергія Реброва. Утім, суперник цілком під силу нашій національній збірній. 

"Чим небезпечна збірна Боснії і Герцеговини? Чесно, я б сказав, що нічим. Я бачив цю команду на її попередньому зборі, коментував кілька поєдинків. Нічого цікавого чи страшного немає. У них постійно змінюються тренери, відсутній результат, підхоплення серед молодих футболістів немає. Для мене вони на голову чи дві нижче рівнем за команду України", — каже футбольний коментатор Владислав Шалота.

Тренування збірної України з футболу. Фото: uaf.ua

Збірна України краща за низкою показників, що робить її фаворитом дуелі. 

"У нашої національної команди є три основні переваги. Перша полягає у банальному індивідуальному класі наших футболістів. Нині склад збірної України майже втричі дорожчий, аніж у боснійців. Друга причина — найзірковіші гравці збірної Боснії і Герцеговини близькі до завершення кар'єри. Вони перебувають далеко не в оптимальному футбольному віці і уже не здатні робити різницю на полі так, як це було 5-10-12 років тому. Третя причина — досвід матчів такого історичного значення. Не так давно наша національна команда виступала у плей-офф чемпіонату Європи, брала участь у фіналі плей-офф до чемпіонату світу 2022 року. Боснійці ж протягом останніх відбіркових циклів не були близькими до того, щоб кваліфікуватися на такі турніри", — пояснив футбольний коментатор Богдан Костюк.

Тренування збірної України з футболу. Фото: uaf.ua

Величезний досвід великих матчів є, а ось на полі таких гравців не вистачатиме. Багаторічний основний опорний півзахисник Тарас Степаненко зазнав травми на початку другої частини сезону, що зумовило зміни у складі збірної. 

"Ніякої зміни тактики, я впевнений, Ребров робити не буде. Наша команда буде намагатися грати за своїми сильними сторонами, а не підлаштовуватиметься під суперника. Козирів у нас багато. Втрата Степаненка вагома, але не є зараз страшною проблемою", — вважає футбольний коментатор Владислав Шалота.

Боснія і Герцеговина матиме на кілька днів менше часу на підготовку до поєдинку з Україною. Утім, це не є суттєвою перевагою, адже кістяк нашої збірної теж складають легіонери — представники закордонних чемпіонатів.

Читайте також: "Вдячний нашим клубам, що дали зібратися раніше": Ребров — про форвардів збірної України та фінальний етап відбору на Євро-2024

Медіа-партнери
Прямий ефір