Актори "Концепції" з Маріупольського драмтеатру створили театр у Києві

Актори театру авторської п'єси "Концепція". Фото: facebook.com/conception.theater

Артисти маріупольського театру авторської п'єси "Концепція" розповідають на сцені реальні історії людей, які вижили в окупованому Маріуполі. Колектив з'явився у 2019 році. Спочатку це була театральна студія для всіх охочих займатися акторською майстерністю. Зараз через вистави вони намагаються розповісти про російську агресію не тільки в Україні, а й за кордоном. Детальніше про роботу трупи розповідається у сюжеті "Ранку Вдома". 

У своїх виставах артисти маріупольського театру авторської п'єси "Концепція" розповідають про життя у підвалах будинків, де на вулицях не вщухали ворожі обстріли, та постійні смерті близьких.  

Колектив театру з'явився 2019 року. Спочатку це була театральна студія, куди приходили всі охочі займатися акторською майстерністю. Пізніше режисер Олексій Гнатюк зрозумів, що студія готова стати справжнім театром, і почав писати п'єсу. Під час роботи народилася ідея створити театр саме авторської п'єси. 

"В театрі рідкість — тихо говорити, тому що маєш поставити свій голос на діафрагму і говорити голосно, щоб тебе почули. А ми інколи говоримо тихо для того, щоб глядач зміг повністю проникнути. Деякі драматичні речі не хочеться кричати. Хочеться сказати тихо, але щоб тебе почули", — пояснює акторка Катерина Салієва.

27 лютого 2022 року театр готувався до вистави, але повномасштабна війна все зруйнувала. Актори рятувалися від бомбардування. Актор Дмитро Гриценко згадує, що в місті нічого не працювало, а зв'язатися з колегами було неможливо. 

"Жодного зв'язку. Світло, газ, вода — все це було відсутнє ще на початку березня. Потім почалися масовані обстріли, район за районом. Іноді неможливо було вийти на вулицю, тому що дуже щільно накривали кожну ділянку з усіх калібрів — і літаками, і ракетами, і "Градами". Ми навчилися по звуку відрізняти, що це за зброя і куди вона летить", — згадує Дмитро.

В окупації актор жив до 16 березня. Розповідає, що виїхати з міста могли лише ті, у кого була автівка. Зізнається, що йому пощастило, адже сусіди виїжджали з Маріуполя і змогли його взяти з собою. Спершу Дмитро жив на заході України, а потім перебрався до Києва. 

"Мені зателефонував режисер, який був у Києві з директором нашого театру. Сказав, що вони планують відновлювати театр "Концепція" і ставити нові вистави. Поступово почали відновлювати діяльність. Влітку у нас був перший показ вистави "Обличчя кольору війна", — розповідає Дмитро.

Відновлений колектив створює нові вистави: трагікомедії, драми і комедії. Втім, головна особливість цих спектаклів у тому, що вони засновані на реальних подіях. 

"Є вистави, в яких ми граємо самих себе. Після того, як закривається завіса, неможливо залишити усі переживання на сцені. "Обличчя кольору війна" написана за нашими історіями — ми розповідаємо, як самі переживали це", — говорить актор.  

Актори розповідають, що через вистави намагаються розповісти про російську агресію не тільки в нашій країні, а й за кордоном.

Читайте також: Одеський кінофестиваль у 2023 році відбудеться одночасно в Одесі та Чернівцях

Прямий ефір